Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανακληση ελεγκτη δομησης


Recommended Posts

Καλησπερα συναδελφοι,

 

Έχω καλέσει ελεγκτή δόμησης για άδεια περίφραξης εντος σχεδιου.

Πώς μπορώ να αλλάξω την ημερομηνία αυτοψίας του ελεγκτή ή πως μπορώ να τον ανακαλέσω, λόγω αναθεώρησης της άδειας.

Υπαρχουν τηλεφωνα επικοινωνιας με το υπουργειο για το θεμα ή μονο μεσω mail και fax?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το ενδιαφέρον σας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

H ημερομηνία αυτοψίας μπορεί να παραταθεί κατά 5 εργάσιμες ημέρες (νομίζω) και μετά από συνεννόηση με τον ελεγκτή δόμησης (ενημερώνει αυτός την ΕΥΕΔ για την νέα ημερομηνία αυτοψίας).

Αν σε αυτό το χρονικό διάστημα δεν μπορεί να γίνει η αυτοψία τότε ενημερώνεις τον ελεγκτή και αυτός με την σειρά του ενημερώνει την αρμόδια υπηρεσία ότι δεν έγινε η αυτοψία και ακυρώνεται ο έλεγχος. Επίσης κάνεις και ο ίδιος αίτηση στην υπηρεσία δόμησης και αναφέρεις τους λόγους για τους οποίους ζητάς ακύρωση της αυτοψίας (κρατάς και αντίγραφο της αίτησης με τον αριθμό πρωτοκόλλου). Η ΕΥΕΔ στέλνει και έγγραφο με email ότι ακυρώθηκε ο έλεγχος.

Επανέρχεσαι με νέα αίτηση για αυτοψία όταν τελειώσεις με την αναθεώρηση. Εκεί μπορεί να σε πάρουν απ' το ΥΠΕΚΑ και να σε ρωτήσουν γιατί θέλεις ξανά αυτοψία και προφανώς τους στέλνεις την αίτηση ακύρωσης που είχες κάνει και το έγγραφο που έστειλε η ΕΥΕΔ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω συναδελφε.

 

Εχω μιλησει με τον ελεγκτη και στειλαμε και οι δυο mail-αιτηση στο υπουργειο για επιβεβαιωση.

Ακομη αναμονη......!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.