Μετάβαση στο περιεχόμενο

Yποχρεωτική δήλωση στο Ε9 της επιφάνειας του αυθαιρέτου που νομιμοποιήθηκε


Engineer

Recommended Posts

Στο Ε9 δηλώνονται φαντάζομαι τα «καθαρά μέτρα» μιας οριζόντιας και όχι τα μικτά. Σωστά;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και πως ξεχωρίζουμε αν είναι τα καθαρά μέτρα ή τα μικτά στο συμβόλαιο αν δεν αναφέρει κάποια από αυτές τις δύο λέξεις?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Έχω περίπτωση κληροτεμάχιου με αποθήκη.Δεν έχω υποβάλλει ακόμη την αποθήκη στον 4178.Δεν ξέρω τι να συμβουλεύσω τον πελάτη.Να βάλω την αποθήκη τώρα στον 4178 και να βάλει και κληροτεμάχιο με αποθήκη μαζί στο Ε9?ή μόνο το κληροτεμάχιο...έχουμε δυνατότητα να περάσουμε μόνο το κληροτεμάχιο τώρα και μετά που θα γίνει η δήλωση της αποθήκης να την βάλουμε στο Ε9 της επόμενης χρονιάς?Θα υπάρχει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπέβαλα ερώτημα στο TAXIS για το θέμα αποθηκών - πάρκιγκ με δικά τους χιλιοστά σε πολυκατοικίες, τα οποία φωτίζονται από την κοινόχρηστη παροχή ΔΕΗ και μου απαντήσανε ότι δηλώνουμε ΟΧΙ στο αν ηλεκτροδοτείται. Άλλα είχε πει ο Θεοχάρης, αλλά προφανώς δεν γνωρίζει η δεξιά τους τι ποιεί η αριστερά τους...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Έχω περίπτωση κληροτεμάχιου με αποθήκη.Δεν έχω υποβάλλει ακόμη την αποθήκη στον 4178.Δεν ξέρω τι να συμβουλεύσω τον πελάτη.Να βάλω την αποθήκη τώρα στον 4178 και να βάλει και κληροτεμάχιο με αποθήκη μαζί στο Ε9?ή μόνο το κληροτεμάχιο...έχουμε δυνατότητα να περάσουμε μόνο το κληροτεμάχιο τώρα και μετά που θα γίνει η δήλωση της αποθήκης να την βάλουμε στο Ε9 της επόμενης χρονιάς?Θα υπάρχει πρόβλημα?

αν γραψεις μονο τον αγρο...χωρις το κτισμα

 

αυτο σημαινει οτι εχεις "αγρο χωρις κτισμα"

 

τι εγγραφα για την αποδειξη  παλαιοτητας θα εχεις...σε ενα κτισμα που δεν το εγραψες φετος???/

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο τώρα, βάλτο παλιό, θα 'χεις και αποδεικτικό παλαιότητας!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες οι ανοιχτοί Η/Χ διαμερίσματος δηλώνονται ως βοηθητικοί χώροι? Δλδ αν έχουμε διαμέρισμα 120 τ.μ. παρακολούθημα αποθήκης 10 τ.μ. κ Η/Χ 5 τ.μ.θα δηλωθούν 120 στους Κ.Χ. και 15 τ.μ. στους βοηθητικούς?

 

Θεωρώ οτι απο τη στιγμή που είναι ανοιχτός Η/Χ , δεν πρέπει να μπει πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.