Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Φωτοβολταϊκά, ηλιακοί και κεντρικό θερμαντικό σύστημα


Manas

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τον Καλογεράκη τον έχω γνωρίσει και προσωπικά πριν από κάποια χρόνια. Είναι ωραίος τύπος έχει αρκετές γνώσεις και είναι αξιέπαινος για ότι έχει φτιάξει, είναι όμως αρκετά ισχυρογνώμων και έχω την εντύπωση ότι προσπαθεί να ανακαλύψει ξανά τον τροχό σε κάποια ζητήματα - πάντα κατά την γνώμη μου.

 

Δεν με ενοχλούν καθόλου τα πειράγματα, το αντίθετο θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους.

Με βοηθήσατε να καταλήξω χοντρικά σε ένα σύστημα που θα περιλαμβάνει Αντλία Θερμότητας ως κύριο, με τον πετρελαιολέβητα για τα ¨δύσκολα¨, ηλιακούς και ίσως το τζάκι (θέλει λίγο ψάξιμο).. Όλο αυτό θα ελέγχεται ηλεκτρονικά με εντολές από θερμοστάτες που θα ανοιγοκλείνουν βάνες για να βάζει και να βγάζει από το κύκλωμα τα συστήματα ανάλογα.

Έτσι, είναι σχεδόν βέβαιο, ότι ο συνάδελφός σας που θα αναλάβει, δε θα μετανιώσει που γεννήθηκε, για τις σπουδές του, την ανατροφή του, τον τρόπο που σκέφτεται και την ώρα και τη στιγμή που με γνώρισε.

Δεν έχω καταλήξει αν θα στήσω τώρα τα φωτοβολταϊκά, αλλά εν όψη της (μάλλον δραματικής), αύξησης της τιμής τους και των άλλων εργασιών που θα γίνουν στη στέγη, επείγει.

 

Να είστε γεροί και χαρούμενοι και να μη ξεχνάτε να λέτε στους ανθρώπους σας ότι τους αγαπάτε.

 

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αν έχεις ένα δεκάρικο επιπλέον στήσε και και Φ/Β. Δουλίτσα δίνεις χεχε. θα μαζευεις το χαράτσι.

(Δες το σαν το σύγχρονο τασάκι με τα ψιλά πάνω στο τραπέζι).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.