Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αλλαγή Χρήσης Και Συνένωση


Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπέρα, στην περίπτωση που έχουμε διαμέρισμα - ισόγεια κατοικία σε πολυκατοικία που για να λειτουργήσει ως κατάστημα χρήζει αλλαγής χρήσης, τότε μελέτη ΚΕΝΑΚ, Τοπογραφικό και Διάγραμμα Δόμησης αν λοιπόν απαιτούνται πρέπει αυτά να παραχθούν για το συνολικό κτίριο?? Είναι αυτό δυνατόν? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την ανταπόκριση

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή όψεων θα υπάρξει?

Η αλλαγή χρήσης θα βγει σαν άδεια που θα αναφέρεται σε ολόκληρο το κτίριο.Δηλ το τοπογραφικό και το ΔΔόμησης θα είναι το γενικό.Αν αυτό είναι εφικτό είναι άλλο ερώτημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το έγραψα και αλλού και δεν πήρα απάντηση, ας το γράψω και εδώ.

Υπάρχει πιθανότητα σε υπόγειο πολυκατοικίας, με χρήση αποθήκη να αλλάξει χρήση σε γυμναστήριο?

Έχω το ύψος και το εμβαδόν. Φυσικά δεν έχω το φυσικό αερισμό και φωτισμό που χρειάζεται ως χώρος κύριας χρήσης. Θα το καλύψω με τεχνητό τρόπο. 

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κάνεις μια βόλτα απο την οικεία πολεοδομία να ρωτήσεις και να έχεις μια σίγουρη απάντησή?

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και αλλού και δεν πήρα απάντηση, ας το γράψω και εδώ.

Υπάρχει πιθανότητα σε υπόγειο πολυκατοικίας, με χρήση αποθήκη να αλλάξει χρήση σε γυμναστήριο?

Έχω το ύψος και το εμβαδόν. Φυσικά δεν έχω το φυσικό αερισμό και φωτισμό που χρειάζεται ως χώρος κύριας χρήσης. Θα το καλύψω με τεχνητό τρόπο. 

kατα τη γνωμη μου μπορεις με βαση το αρθ. 48 του 4178/2013 και το αρθ 11 παρ. ια του ΝΟΚ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.