Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΡΤ τέλος εποχής?... ποιάς εποχής?


OTTO_engine

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 359
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

αν είσαι μάνα στην πρακτική του αγώνα και των εργατικών διεκδικήσεων βρίσκεις ωραίες μεθόδους αγώνα (ο καραγκιόζης παίζει ωραία στην σημασιολογία των γεγονότων)

http://www.902.gr/eidisi/mme/19873/prosohi-prosohi-gia-na-deite-programma-ton-dimosiografon-tis-net-otan-i-digea

 

γνωρίζεις οτι η Digea είναι ιδιωτικών συμφερόντων και θα μπορούσατε εαν θέλετε να υποβάλετε αγωγή εναντίον της για λογοκρισία και όχι να μιλάτε για χρονόμετρα και 22-25 δευτερόλεπτα. Μπορεί σε τελική ανάλυση να μην δικαιωθείτε αν και γνωρίζετε οτι το ελληνικό δημόσιο δεν μπορεί να κινηθεί εναντίον σας αφού και το EBU δείχνει αλλα το χρονόμετρο είναι τουλάχιστον ηλίθιο.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι συμφωνούν με το κλείσιμο της ΕΡΤ, ας μας πουν πού διαφωνούν με το ποστ 165.  

Αλλιώς, τουμπεκί...

 

υ.γ. +1000 στο #165

 

Δεν διαφωνω με το #165 αλλα δεν φτανουν αυτα!

 

πες μου πως θα μειωθουν οι οργανικες θεσεις...χωρις κλεισιμο?

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζεις οτι η Digea είναι ιδιωτικών συμφερόντων και θα μπορούσατε εαν θέλετε να υποβάλετε αγωγή εναντίον της για λογοκρισία και όχι να μιλάτε για χρονόμετρα και 22-25 δευτερόλεπτα. Μπορεί σε τελική ανάλυση να μην δικαιωθείτε αν και γνωρίζετε οτι το ελληνικό δημόσιο δεν μπορεί να κινηθεί εναντίον σας αφού και το EBU δείχνει αλλα το χρονόμετρο είναι τουλάχιστον ηλίθιο.

Ναι αλλά αν κάνανε όλα αυτά , εγώ χτες και σε λίγο που θα πάω σπίτι μου και δεν έχω ιντερνετ καθώς και ο πεθερός μου πως θα έβλεπαν έστω και τόσο το πειρατικό της ΕΡΤ από τον ψηφιακό δέκτη της τηλεόρασης ?

 

Και moonloop ποιoς ξέρει ότι για μια τηλεόραση που λειτουργεί με την λογική ενός δημόσιου καναλιού με ότι σημαίνει αυτό , χρειάζονται λιγότερες οργανικές θέσεις , ειδικά αν μπορεί όπως τον τελευταίο καιρό να είναι κερδοφόρα  Υπάρχει καμία σχετική μελέτη γιατί εγώ ακούω διαφορετικά και αντιφατικά επί του θέματος 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

tetris Νομίζεις ότι η κάθε κυβέρνηση θα κάτσει να ασχοληθεί με το ποιοι θα απολυθούνε ? Αυτό ή η διοίκηση ή κάποια ανεξάρτητη αρχή θα το κάνει και οι συνδικαλιστές θα τους λένε όργανα της ΤΡΟΙΚΑΣ.  Και νομίζεις ότι εάν π.χ. η κυβέρνηση πει ότ ιαπολύονται αυτοί οι 500 δεν θα γίνει ο χαμός ? Με ποια κριτήρια θα απολυθούν "αυτοί" οι 500 και όχι κάποιοι άλλοι ?

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που κάποιοι περιένουν πότε θα σκάσει κανά πειρατικό σήμα της ΕΡΤ.....Ναι αλλή δουλειά δεν έχουμε να κάνουμε να βλέπουμε τους ποντικούς να ξετρυπώνουν..Δεν πάω για κανά φρέντο λέω? \

Τι έγινε ακόμα το λουκετάκι να τους βάλουν?? Είναι φαίνεται η εδβομάδα δημοσιότητας του θέματος που τους αναλογεί....

Περαστικά........

Link to comment
Share on other sites

Κακώς κλείσανε την ΕΡΤ όπως το κάνανε, ο Ροδόπουλος σε προηγούμενο post είχε δίκιο mporousan να αποκεφαλίσουν τους συνδικαλιστές k να "αναδιοrγανωσουν", αν k πιστεύω ότι ήταν παρακινδυνευμένη κίνηση.

Το αρχείο της ΕΡΤ είναι αδιαμφισβήτητα ιστορικό k πρέπει να συντηρηθεί k να διασωθεί.

Από τους 2500 χιλιάδες υπαλληλους δεν μπορώ να ξέρω πόσοι ήταν κομματικά παιδιά, θέλω να πιστεύω όχι k τόσοι πολλοί όμως.

Το εάν η όχι η ΕΡΤ είναι λίκνο πολιτισμού αυτό το κρίνει ο καθένας μας , αλλα μου κάνει τρομερή εντύπωση αυτό που είπε ο ΙΚΑΡΟΣ, πως k όταν απολυθούν οι συνδικαλιστές αποφασίζουν να δουλέψουν περισσότερο k ξεχνάμε το 1.5 εκατομμύριο ανεργους στον ιδιωτικό.

τα σκάνδαλα που βγάζουν με τους κομματικούς διορισμούς πως k τα βγάζουν τώρα στην φορα?
τόσο καιρό gt δεν μίλαγε το συνδικαλιστικό τους?

 

οι άνθρωποι που είναι επαγγελματίες k δουλεύουν είναι κρίμα που χάνουν την δουλειά τους, αλλα για τους συνδικαλιστές δεν λυπάμαι καιρός είναι η εξουσία να μην είναι δικια τους.

από το δημόσιο λέγεται ότι θέλουν na απολύσουν 150.000 ανθρώπους, από όπου k εάν ξεκίναγαν θα γινότανε το ίδιο??? θα ήταν διπλα τους η ΕΡΤ?? η θα έλεγε ότι πχ. οι μηχανικοί k οι γιατροί k οι δικηγόροι είναι φοροφυγάδες

 

αγιοποιήσαμε τους συνδικαλιστές της ΕΡΤ gt ΤΩΡΑ κάνουν την δουλειά τους, που ήταν αυτές οι λίστες όπου ήταν κοινό μυστικό τόσο καιρό... :sad: :-( :???:
 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.