Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΡΤ τέλος εποχής?... ποιάς εποχής?


OTTO_engine

Recommended Posts

Για πόσο άραγε ακόμη?

 

 

κράτησε μέχρι τις 7 το απόγευμα, μετά το κλείσανε κι αυτό

για να μη δούμε live την επίθεση των ΜΑΤ που θα ακολουθήσει -πριν τη Δευτέρα το απόγευμα και αφού κοπούν τηλέφωνα, ρεύμα, γεννήτριες, διαδίκτυο- και τις φθορές που θα γίνουν στο κτίριο και τις εγκαταστάσεις και θα τις περιγράφει "μεθαύριο" ο Ν.Μαστοράκης ή ο αντικαταστάτης του μέσω ΝΕΡΙΤ...

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 359
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

βασικα δπαπ οτι δεν αλλαζει πεθαινει..... η θα προσκυνω την τροικα ή τον λενιν

πρεπει να προσκυνω κατι δλδ?

 

οχουυυυ αστε με ησυχο ολοι, θελω να ζησω ελευθερος ( ναι καλα κανει και σας θυμιζει κατι λολ )

 

παντως συμπερασμα εχουμε.......... ερχονται χειροτερα... στανταρακι....

Link to comment
Share on other sites

...

οχουυυυ αστε με ησυχο ολοι, θελω να ζησω ελευθερος ( ναι καλα κανει και σας θυμιζει κατι λολ )

....

Αθανάσιο Διάκο μου θυμίζει αυτό και σούβλα.....

 

Από δω το πας εκεί το γυροφέρνεις σε σουβλιστό μπεεέε θα βρούμε την υγεία μας στο τέλος….

Link to comment
Share on other sites

Αθανάσιο Διάκο μου θυμίζει αυτό και σούβλα.....

 

Από δω το πας εκεί το γυροφέρνεις σε σουβλιστό μπεεέε θα βρούμε την υγεία μας στο τέλος….

 

εισαι εγκαθετος προβοκατορας και με σπιλωνεις ασυστολα :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

, δεν ξέρω τον δικαστή Ντρέντ (αν δεν κάνω λάθος ήταν ο Σβαρτσενέγκερ σε κάποιο έργο επιστημονικής μαλακίας ?)

 

Ο δικαστής ντρεντ ήταν ένας αστυφύλακας που κυκλοφορούσε με μια μηχανή και είχε το δικαίωμα να αποδίδει δικαιοσύνη απευθείας  , ήταν ένα κόμικ της εποχής μου (80) που αργότερα  το 90 έγινε ταινία με τον  σιλβεστερ σταλονε στο ρόλε του δικαστή ντρεντ  

 

Any way,

διαφωνώ με το κλείσιμο της ΕΡΤ αλλά συμφωνώ με την απόλυση των 2600

Κ ας το δούμε λίγο αλλιώς  κ αλλιώτικα : στο ενιαίο μισθολόγιο οι εργαζόμενοι της ΕΡΤ δεν είναι, κ όσες προσπάθειες κ αν έγιναν από πλευράς της κυβέρνησης έπεφταν στο κενό, αφού αυτοί τράβαγαν μια δυο48ωρες  απεργίες , φανταστείτε λοιπόν τι θα γινόταν εάν η κυβέρνηση αποφάσιζε την απόλυση των μισών από αυτών – κλείσιμο κ απόλυση  όλων των περιφερικών σταθμών-  θα έκλειναν οι ίδοι οι εργαζόμενοι της ΕΡΤ όλο το σταθμό προς ένδειξη συμπαράστασης  , άρα, πάλη μαύρο θα βλέπαμε    

Κίνηση  ματ από των Αντώνη? , ίσως  

Edited by ΝΙΚΟΣΤΡΙ
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει ρε Νίκο, που ενώ διαφωνείς με το κλείσιμο της ΕΡΤ, συμφωνείς με την απόλυση των 2600.

Και πως θα λειτουργήσει, δηλαδή, χωρίς τους υπαλλήλους....... κάπου το ¨έχασες¨ νομίζω......

Link to comment
Share on other sites

Θατσερικά μέτρα σε μια χώρα που οι νεοφιλελεύθεροι (σε όλες τις εκλογικές αναμετρήσεις) έχουν πάρει το πολύ μέχρι 5% δεν πρόκειται να περάσουν.

Τι δεν καταλαβαίνουν??? :grin:

ή να το πούμε αντίστροφα : σε μια χώρα όπου :

  1. η σκληρή αριστερά (ΚΚΕ ,ΣΥΡΙΖΑ,ΑΝΤΑΡΣΥΑ, ++) αθροίζει κοντά στο 35% (ρεκόρ σε όλη την ευρώπη!!!)
  2. η κεντροαριστερά (ΠΑΣΟΚ,ΔΗΜΑΡ,++) κοντά στο 17%
  3. η λαϊκή-κεϋνσιανή δεξιά (ΑΝΕΛ, τμήμα ΝΔ) κοντά στο 15-18%

και στην αντίθετη πλευρά βρίσκονται οι νεοφιλελεύθεροι όλων των κομμάτων (Ντόρα,Χρισοχοϊδης,Χατζηδάκης,Τζήμ/ος κλπ)

απλά δεν υπάρχει πλειοψηφία για τέτοια μέτρα και το πιο σημαντικό δεν τα πιστεύουν ούτε οι ίδιοι!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.