Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ασυμβίβαστο ενεργειακών επιθεωρήσεων


Inzaghi

Recommended Posts

  • 7 months later...

Έχω εκδώσει ΕΕΜΚ για διαχωρισμό και τώρα θέλω να κάνω ΠΕΑ στα 2 διαμερίσματα, μπορώ άραγε; 

 

https://www.b2green.gr/el/post/61444/exoikonomo-ii-asymvivasto-energeiakon-epitheoriseon

 

Έπειτα από σχετικές διευκρινίσεις της Ειδ. Γραμματείας Σώματος Επιθεωρητών και Ελεγκτών γίνονται γνωστά τα κάτωθι:

Η συμμετοχή:

1. σε τακτοποίηση μέρους κτηρίου/κτηριακής μονάδας,

2. σε έκδοση βεβαίωσης νομιμότητας κτηρίου/κτηριακής μονάδας και

3. σε έκδοση Μικρής Κλίμακας Εργασιών σε κτήριο/κτηριακής μονάδας

Edited by cve20126
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Συνάδελφοι καλησπέρα,

Μου ζητήθηκε κατεπείγον -τι πρωτοτυπία-ΠΕΑ σε γραφείο το οποίο θα φαίνομαι ενας απο του μισθωτές του, ξέρει κάνεις αν υπάρχει ασυμβίβαστο; (οσο κι αν το εψαξε δεν βρηκα σχετικη πληροφορία).

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λες ότι θα είσαι μισθωτής, δηλαδή δεν το έχεις ενοικιάσει ακόμα. Μπορείς να προχωρήσεις, δεν υπάρχει ασυμβίβαστο.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γνωριζει καποιος αν υπαρχει ασυμβιβαστο νια γινει ΠΕΑ σε ακινητο του οποιου ο ενεργειακος επιθεωρητης ειναι ταυτοχρονα και ενοικιαστης??ο νομος μιλαει για νομη...ο ενοικιαστης εχει δικαιωμα νομης επι του ακινητου οσο καιρο καταβαλει ενοικιο?(θα γινει νεο μισθωτηριο,το νοικιαζω ηδη επι σειρα ετων)

 

Edited by EL111
Link to comment
Share on other sites

@EL111---Νομέας είναι ο εκμισθωτής. Ο μισθωτής μπορεί να μην είναι νομέας του αλλά είναι κάτοχος του ακινήτου για το οποίο καταβάλλει ενοίκιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα,
να κάνω μια ερώτηση,
Σε κτίριο που είναι ιδιοκτήτρια η θεία μου, μπορεί να διενεργήσει ενεργειακή επιθεώρηση ο σύζυγος μου?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.