Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ελεύθερο λογισμικό τεχνικού ασφαλείας


Sw0rdf1sh

Recommended Posts

Υπάρχει πρόβλημα με τη βάση δεδομένων στο acad.gr/asfaleia/ και αυτή τη στιγμή ενώ είναι προσβάσιμο δεν είναι λειτουργικό.

Αυτή τη στιγμή περιμένουμε την ολοκλήρωση του la-kenak 4 για να δώσουμε και τα 2 με κοινή πρόσβαση των χρηστών. Έχει μια διαδικασία αυτό ακόμα. Για να δεις που βρισκόμαστε δες εδω.

 

Ο tsak1 περιμένει από εμένα την la-kenak 4 για να την τσεκάρει και αυτός πρώτα και μετά να βγει.

Με τον Otto_engine είμαστε σε επικοινωνία για να δούμε μετά από τα παραπάνω το la-asfaleia.

Με τον Didoni θα μιλήσουμε ακριβώς μετά από αυτό για να ανέβουν στο domain του και τα 2 για δοκιμές με κοινό τρόπο σύνδεσης (login) των χρηστών.

 

Υπάρχει λόγος για την αναμονή για να έχουμε μια σειρά αργότερα στο development και ο καθένας να μπορεί να αναλάβει ένα κομμάτι. Υπολογίζω περίπου 1 μήνα εκτός απροόπτου για να έχουμε 2 λογισμικά διαθέσιμα για όλους.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • Απαντήσεις 87
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

καλημερα σε ολους,

υπαρχει ακομη αυτο το λογισμικο δωρεαν?

ανελαβα τεχνικος ασφαλειας σε ενα καταστημα με ειδη θερμανσης-εγκαταστασεις κτλ.

θα χρειαστω αυτο το λογισμικο ή μπορω να κανω δουλεια με ετοιμα εντυπα που θα συμπληρωσω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

θα χρειαστω αυτο το λογισμικο ή μπορω να κανω δουλεια με ετοιμα εντυπα που θα συμπληρωσω?

ευχαριστω

 

Καλησπέρα. Το λογισμικό αυτό είναι για περεταίρω βοήθεια.

Τη δουλειά του Τ.Α. την κάνεις βάση των εντύπων, και της επιθεώρησης. 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με τη βάση δεδομένων στο acad.gr/asfaleia/ και αυτή τη στιγμή ενώ είναι προσβάσιμο δεν είναι λειτουργικό.

....

Με τον Didoni θα μιλήσουμε ακριβώς μετά από αυτό για να ανέβουν στο domain του και τα 2 για δοκιμές με κοινό τρόπο σύνδεσης (login) των χρηστών.

 

...

Οπς, ξεχάστηκα μ αυτό…

Ενημέρωσε πότε θέλεις να ενεργοποιηθούν τα άπαντα και σε 48 ώρες θα υπάρχουν όλα…. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συναγωνιστες - συναδελφοι !

Υπαρχει προβλημα με την online εφαρμογη ?

Η εγκατεστημενη μου βγαζει το μηνυμα SQLSTATE[HY000] [1049] Unknown database 'labros_asfaleia'

Notice: Undefined property: medoo::$pdo inC:\xampp\htdocs\la-asfaleia\includes\medoo.phpon line 81

Fatal error: Call to a member function quote() on a non-object in C:\xampp\htdocs\la-asfaleia\includes\medoo.phpon line 81

 

Ευχαριστω προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

Προσωρινά κάνω αλλαγές και στα 2 λογισμικά και ανεβάζω στο github. Όταν ολοκληρωθούν θα τα ανεβάσω με κοινή βάση χρηστών στο site του Didoni.

Όποιος έχει μεγάλη ανάγκη για το λογισμικό μπορεί να εγκαταστήσει τοπικά στον υπολογιστή του για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Προσωρινά κάνω αλλαγές και στα 2 λογισμικά και ανεβάζω στο github. Όταν ολοκληρωθούν θα τα ανεβάσω με κοινή βάση χρηστών στο site του Didoni.

Όποιος έχει μεγάλη ανάγκη για το λογισμικό μπορεί να εγκαταστήσει τοπικά στον υπολογιστή του για αρχή.

 

Προσωπικά,θα περιμένω να τελειώσεις με τις αλλαγές που κάνεις.Θέλω επίσης να σε ευχαριστήσω για τον κόπο σου :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεί κάποιος να περιγράψει πιο αναλυτικά το Βήμα 14; Τί ενέργειες πρέπει να ακολουθήσω για να φτάσω στην εικόνα με το μαύρο φόντο (2η εικόνα του βήματος 14);

 Ευχαριστώ.

Edited by bkaragio
Link to comment
Share on other sites

Το βημα 14 ειναι επεξεργασια του database.php με καποιο κειμενογραφο (οχι word, κατα προτιμηση notepad) για την αλλαγη του κωδικου.

Παρακολουθησε το la-kenak σε αλλο θεμα του φορουμ οπου εχουν ανεβει και βιντεο tutorial για την εγκατασταση. Η διαδικασια ειναι ιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Swordf1sh, να σε ενημερώσω ότι το πρόγραμμα εμένα μου έκανε κάποια bugs κατά την εισαγωγή στοιχείων πετώντας σφάλμα σύνδεσης με την database, αν και το στοιχείο είχε περαστεί κανονικά!

Δεν ξέρω αν το έχεις εντοπίσει και αν υπάρχει σχετική διόρθωση, απλά ενημερώνω!

Συγχαρητήρια, για την πολύ καλή δουλειά!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.