Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια λειτουργίας για studio ηχογραφήσεων


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Ξέρει κανείς να μου πει αν απαιτείται άδεια λειτουγίας για τη δημιουργία studio ηχογραφήσεων? Και αν ναι από ποια υπηρεσία μπορεί να εκδοθεί?

Επίσης μπορεί να στεγαστεί η εν λόγω υπηρεσία σε υπόγειο, εφόσον αυτό δεν είναι χώρος κύριας χρήσης?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αδεια λειτουργιας νομιζα πως απαιτειται για εμπορικα καταστηματα και καταστηματα υγ. ενδιαφεροντος

 

Για δες εδω http://www.michanikos.gr/topic/10937-%CE%91%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CF%85%CF%80%CF%8C%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-%CF%83%CE%B5-%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%8D%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BF-%CE%B7/

Edited by tzeno
Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

(Μεταφέρθηκε στο παρόν θέμα. Pavlos 33)

Καλησπέρα σας.

Έχω πελάτη που ενδιαφέρεται να ανοίξει στούντιο ηχογραφήσεων στο Β' όροφο κτιρίου. Έχω ήδη το ο.κ. με Β.ΧΡ. ΓΗΣ από τον Δήμο. Ο χώρος υφίσταται νόμιμα και έχει χρήση γραφείου.

Απαιτείται αλλαγή χρήσης από ΓΡΑΦΕΙΟ σε ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΧΑΜΗΛΗΣ ΟΧΛΗΣΗΣ ή είμαι ο.κ. βγάζοντας αδεια μ. κλιμ (αρθρο 29, ν 4495/17) ή βεβ άρθρου 30, ανάλογα με τις εργασίες που θα αποφασιστούν ;;;;;

Aναμένω απόψεις.....

Σας ευχαριστώ !!

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

To ερώτημα που χρήζει διερεύνισης και απαντά σε όλα τα υπόλοιπα είναι σε ποια κατηγορία χρήσεων εντάσσεται το στουντιο ηχογράφησης. Εικάζω ότι οι γενικές πολεοδομικές αρχές θα πρέπει να πληρούνται. Η βεβαίωση άρθρου 30 δεν αφορά αλλαγή χρήσης. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.