Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Άδεια γεώτρησης και αφαλάτωσης


Earl

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος που πρέπει να απευθυνθώ και τι χαρτιά απαιτούνται για την έκδωση άδειας γεώτρησης άντλησης νερού?

Επίσης τι χαρτιά χρειάζονται για την έκδωση άδειας εγκατάστασης αφαλάτωσης νερού? :shock:

 

Σας είμαι υπόχρεος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα. μηπώς γνωρίζει κανείς την διαδικασια αδειοδότησης για κατασκευή γεώτρησης? και αν είναι νόμιμο να εμπορέυεσαι το νερό της γεώτρησης?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα Κύριοι. Θα ήθελα να κάνω μία γεώτρηση στο χωράφι μου. Γνωρίζει κάποιος ποιά διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να πάρω άδεια για να ξεκινήσω τη γεώτρηση. Σε ποιές υπηρεσίες πρέπει να πάω και τι μελέτες χρειάζονται. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Συνάδελφοι γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με τις άδειες για γεώτριση? δεν μου έχεί τύχει ξανά και θα ήθελα να γνωρίζω επειδή μου ζητήθηκε να αναλάβω μια γεώτριση....

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα πρέπει να πάρεις βεβαίωση από το Δήμο ότι δεν υπάρχει δημοτική γεώτρηση σε 500μέτρα από αυτήν που θέλεις να κάνεις. τους πας τοπογραφικό και συμβόλαιο οικοπέδου.νομίζω πως όλα τα χαρτάκια τα ελέγχουν στο εγγυοβελτιώσεων

 

κανονικά δεν θα χρειαζόταν εκπόνηση ΜΠΕ;δεν θυμάμαι τι λένε οι ΚΥΑ

Link to comment
Share on other sites

http://www.attiki.gov.gr/contents.asp?id=189

 

Περιφέρεια αττικής - διεύθυνση υδάτων... έχει όλες τις πληροφορίες που ζητάς. Ή στην αντίστοιχη διεύθυνση διαχείρησης υδάτικών πόρων της κάθε νομαρχίας...

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που έχει κάνει γεώτρηση για την πισίνα του ιδιώτης γείτονας (άγνωστο αν είναι με άδεια ή παράνομα) ισχύει το ίδιο (για τα 500 μ.)? Και αν ναι τα μέτρα υπολογίζονται από το σημείο της γεώτρησης ή από τα όρια του καθενός οικοπέδου. Αν για παράδειγμα ισχύει αυτό για τα 500 μ. μπορώ εγώ μετρώντας σε ευθεία την απόσταση από τη γεώτρηση του άλλου να βγάλω άδεια για τη δική μου?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.