Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αυτοκόλλητα βιβλιαρίου


m.papadakis

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Έχω πρόβλημα με τα αυτοκόλλητα του βιβλιαρίου, δεν μου έχουν αποσταλεί ακόμα.

Προσπαθώ να πιάσω τηλεφωνική γραμμή στο ΤΣΜΕΔΕ (τηλ 210 3740113 - 118) και δεν μπορώ. Ξέρει κάποιος που θα πρέπει να απευθυνθώ; Φοβάμαι ότι με τον ΕΟΠΥΥ θα έχει προκύψει μπέρδεμα.

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να σου έχουν αποσταλεί μήνες τώρα.

Αυτό δε σημαίνει αναγκαστικά ότι υπάρχει πρόβλημα γιατί εμένα μου είχαν αποσταλεί μόνο τον πρώτο χρόνο.

Αναγκαστικά έκτοτε κατεβαίνω στα κεντρικά και ζητάω θεώρηση στα γκισέ των εισφορών. Αυτό να κάνεις και εσύ αν είσαι Αθήνα αλλιώς να πας στο ΤΣΜΕΔΕ της περιοχής σου.

Link to comment
Share on other sites

Τα περιφερειακά γραφεία ενημερώνουν το βιβλιάριο υγείας αν ταμειακά είσαι ενήμερος ;


 


Αν υπάρχουν οφειλές , τι ακριβώς συμβαίνει ; Εξαρτάται από το κάθε γραφείο το τι θα γίνει ή υπάρχει ενιαία τακτική αντιμετώπισης ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι αρμόδιος για τα περιφερειακά, μπορεί ανά περίπτωση να λειτουργούν με "δικούς τους κανόνες".

Λογικά αν είσαι ενήμερος δε θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Τώρα για το αν υπάρχουν οφειλές θεωρητικά το ταμείο είχε πάρει απόφαση για θεώρηση βιβλιαρίων αλλά κάποιοι συνάδελφοι σε άλλες συζητήσεις έγραψαν ότι δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

το αυτοκόλλητο μου ήρθε, δεν έχω αλλάξει το βιβλιάριο και δεν υπάρχει σάλιο να πληρώσω αύριο. Αρα απο δευτέρα δεν είμαι ενήμερος. Να το κολλήσω στο βιβλιάριο που είχα ή υποχρεωτικά έπρεπε να έχω αλλάξει βιβλιάριο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει προθεσμία για αλλαγή.

Απλώς τα παληά δεν ισχύουν από τη στιγμή που μπήκαμε στον ΕΟΠΥΥ (ποιός τη χάρη μας)

Εγώ έβγαλα νέο του ΕΟΠΥΥ την Παρασκευή 30/6 μέσα σε τρία λεπτά (μαζί με πληρωμή εξαμήνου και ενεργοποίηση κωδικών) στη Χαλκίδα :smile:

Υ.Γ. Αξίζει οι Αθηναίοι αντί να περιμένουν στις ουρές να κάνουν μιά εκδρομούλα στη Χαλκίδα (σε συνδυασμό με μπανάκι, χταποδάκι, ουζάκι και λοιπά σε ...άκι)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πώς το έκανες.Τι χρειάσθηκες? Εοπυυ ή σε τοπικό τσμεδε πήγες? Σημειωτέον εγω δεν κατάφερα να πληρώσω προχθές το Α εξάμηνο.

Για ποιούς κωδικούς μιλάς?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Στο ΤΣΜΕΔΕ Χαλκίδας.

Έδειξα το παληό συνταγολόγιο, τους είπα ότι το βιβλιάριο ασθενείας το έχασα και μου είπαν "δεν πειράζει"

Με δύο φωτό μου έβγαλαν βιβλιάριο ΕΟΠΥΥ.

Μου έδωσαν ασφ. ενημερότητα.

Και ενεργοποίησαν τους κωδικούς που είχα ορίσει για ηλεκτρονική έκδοση διαφόρων πιστοποιητικών (δεν ξέρω ακριβώς τι μπορώ να κάνω ηλεκτρονικά, καθώς ακόμα δεν δοκίμασα).

Ήταν 30/6 Παρασκευή (τελευταία μέρα πληρωμών α' εξαμήνου) και δεν βρήκα κανέναν μπροστά μου εκτός από τρείς υπαλλήλους που με εξυπηρέτησαν όλοι μαζί στο πι και φι.

Δεν πρόκειται να με ξαναδούν όυτε να τους ξαναδώ στην Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.