Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εξοικονόμηση κατ'οίκον - Σύμβουλος έργου


Recommended Posts

Εσύ το γνωστοποιείς στην Πειραιώς λοιπόν.

Το ΙΒΑΝ που θα γράψεις περιέχει και τον αριθμό της τράπεζάς σου.

 

Εγώ έχω αυτό το κειμενάκι:

   Γνωστοποιώ τον τραπεζικό μου επαγγελματικό λογαριασμό με ΙΒΑΝ GR……. στην (Πειραιώς ας πούμε) , στο ΕΤΕΑΝ και σε κάθε άλλη αρμόδια αρχή εμπλεκόμενη στο Πρόγραμμα «Εξοικονόμηση κατ΄Οίκον» και εξουσιοδοτώ τις παραπάνω να αιτηθούν και να λάβουν στο όνομα και για λογαριασμό μου, γνώση των κινήσεων του παραπάνω επαγγελματικού λογαριασμού, που αφορά στην εξόφληση παραστατικού συμβούλου έργου στο ακίνητο του Ωφελούμενου ….., ο οποίος έχει υπαχθεί στο Πρόγραμμα, με την υπ΄αρ. …... απόφαση υπαγωγής.

Edited by tasxan206
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

4 euro όταν είναι από πειραιώς σε εθνική.

 

Τελικά άνοιξα έναν όψεως στην Πειραιώς γιατί έχω δύο εξοικονομώ που τρέχω επί 3 πληρωμές ... 24 euro δεν τα βρίσκω στο δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί επί 3 πληρωμές οι δύο υποθέσεις; 

Εκτός του σύμβουλου, ποια άλλη πληρωμή θα γίνει μέσω τραπέζης; Μόνο αν είσαι και προμηθευτής.

Link to comment
Share on other sites

Απορια συναδελφοι

 

Ολοκληρωθηκαν 2 εξοικονομω με εμενα συμβουλο εργου

Το ενα στις 2/7/2013 σε Eurobank (ειχε δημιουργηθει θεμα με την καταθεση του 1ου φακελου που δε με αναγνωριζαν συμβουλο εργου αλλα τα εσπασα ολα και με αναγνωρισαν τελικα)

Το αλλο στις 30/9/2013 στην Πειραιως

 

Μολις παρατηρησα οτι τα χρηματα του συμβουλου εργου απο την Πειραιως, 3 μηνες αργοτερα, μου κατατεθηκαν εδω και 1 μηνα

Εν αντιθεσει με αυτα της Eurobank που μεχρι πριν 15 ημερες που ειχα ελεγξει δε μου ειχανε μπει.

 

Τι παιζει? Γιατι τοσο μεγαλες καθυστερησεις για εργο που ολοκληρωθηκε και κατατεθηκε 3 μηνες πριν το πληρωμενο?

 

Υπαρχει περιπτωση να μου παιξαν πισωπλατη και να εξαφανισαν την ΑΠΥ μου για να την αντικαταστησουν με καποιου αλλου την ΑΠΥ ωστε τελικα να πληρωθει αυτος?

Το θεμα ειναι οτι ΟΛΑ τα εγγραφα τοσο του 1ου φακελου οσο και του 2ου ανεφεραν εμενα ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΑ ως συμβουλο εργου, καθως και στα παραρτηματα ειχα το ονομα μου γραμμενο σε καθε ευκαιρια.

Αυτα κατατεθηκαν...

Edited by Inzaghi
Link to comment
Share on other sites

Έλεγξε αν έχουν εξοφληθεί οι προμηθευτές/κατασκευαστές στην Eurobank. Αν ναι τότε ξανασπάστα!!! :angry:

Αν όχι, τότε πρέπει να περιμένεις.

Δυστυχώς υπάρχουν αυτές οι διαφορές στις καθυστερήσεις πληρωμών μεταξύ των τραπεζών.

Μου έχουν συμβεί και εμένα αντίστοιχες περιπτώσεις : 

Εθνική : Ολοκλήρωση 27/7/13 - εξόφληση 29/10/13

Πειραιώς : Ολοκλήρωση 6/6/2013 - πληρωμή 24/1/14

 

Πάντως για στείλε και τον πελάτη σου στην Eurobank να διαμαρτυρηθεί, μπας και έχει ξεχαστεί κάπου ο φάκελλος του....μου έχει συμβεί και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα με το αρμοδιο υποκαταστημα

 

Δυστυχως ο υπαλληλος ηταν καινουριος και δεν ηξερε πολλα. Βρεθηκε ο φακελος με τις φωτοτυπιες των παραστατικων, τα πρωτοτυπα εχουν αποσταλει κατω.

Εγω ειμαι συμβουλος εργου, βρεθηκε η αποδειξη μου, ευτυχως

Και ο ιδιος ο υπαλληλος απορησε γιατι αυτη η καθυστερηση και ειπε θα επικοινωνησει με τα κεντρικα στην Αθηνα να δει γιατι υπαρχει αυτη η καθυστερηση

 

Θα επικοινωνησω κι εγω με τον πελατη να προσπαθησω να τον στειλω να τα χωσει...

 

Και ποτε ξανα Eurobank...

Link to comment
Share on other sites

4 euro όταν είναι από πειραιώς σε εθνική.

 

Τελικά άνοιξα έναν όψεως στην Πειραιώς γιατί έχω δύο εξοικονομώ που τρέχω επί 3 πληρωμές ... 24 euro δεν τα βρίσκω στο δρόμο.

Αστερίσκος: Ο όψεως στην Πειραιώς έχει έξοδα 1€ /μήνα (δήθεν για αποστολή ενημερωτικού)... 

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι απορία για το 1ο μου εξοικονομώ. Αφού ολοκληρωθούν οι εργασίες κόβουμε ΔΠΥ επί πιστώσει 250 + ΦΠΑ. Σε πιο Παράρτημα γράφουμε τα στοιχεία μας?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.