Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση κατ'οίκον - Σύμβουλος έργου


Recommended Posts

με εξοικονομω ασχοληθηκα ελαχιστα ,χωρις να μπω συμβουλος ....

εσεις , σε πελατη που πηρε προεγκριση,και σας βαζει και συμβουλο, εκτος απο το ΠΕΑ,το παραρτημα με τις παρεμβασεις , συμπληρωνετε και το παραρτημα   ΙΑ (αιτηση υπαγωγης )  , ωστε  ΄΄να μην γινει κανενα  ΄΄λαθος ΄΄ και δεν μπειτε ως συμβουλος εργου;

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω μπει σύμβουλος έργου ποτέ....Κανονικά σαν να κάνω ΠΕΑ. Βέβαια με τιμή 2ε/τμ αυστηρά, δεν έχει παζάρια εκεί, έτσι και αλλιώς τα λεφτά που δίνουν είναι από το πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

εννοειτε ικαρε θα παρω κανονικη  αμοιβη ΠΕΑ.....

 

ποτε δεν μπηκα συμβουλος αλλα επειδη ακουω πολλα για συμβουλο εργου στις τραπεζες ,δεν ξερω αν οι υπολοιποι συμπληρωνουν και την αιτηση υπαγωγης ...

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

ναι συνάδελφε το συμπληρώνω ο ίδιος, αλλά και πάλι η μόνη εξασφάλιση είναι να καταθέσεις την αίτηση μαζί με τον πελάτη.

Έχω ακούσει για περιπτώσεις που τους αλλάξανε το σύμβουλο στην τράπεζα χωρίς να ενημερώσουν για την αλλαγή αυτή τον πελάτη

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το κρίσιμο χρονικό σημείο δεν είναι η κατάθεση της αίτησης (την οποία συμπληρώνω εγώ συνήθως για διευκόλυνση και για να μην υπάρχουν λάθη και καθυστερήσεις), αλλά με την κατάθεση του Β' ΠΕΑ, όταν και ο ιδιοκτήτης ορίζει με αίτηση του ποιος ήταν ο σύμβουλος έργου. Βέβαια καλό είναι να φαίνεσαι εσύ στην αίτηση και όχι τα παραμάγαζα των τραπεζών, γιατί μετά αυτό δύσκολα αλλάζει φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΑΠΟ ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ  Ο ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΕΡΓΟΥ ΚΟΒΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΝΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΕΠΙ ΠΙΣΤΩΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩΝ. ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΔΙΝΕΙ Ο ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΡ. ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ? ΛΟΓΙΚΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ? ΔΙΟΤΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΔΗΛΩΘΗΚΕ ΑΛΛΟΣ...

 

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

Τα κεφαλαία γράμματα ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής.

Ευχαριστώ, hkamp.

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

Δινεις το τιμολογιο επι πιστωση ή παροχης υπηρεσιων οταν θα δωσεις και τα τιμολογια των συνεργειων-προμηθευτων.

Edited by gio
Link to comment
Share on other sites

Καλύπτεται από το πρόγραμμα, πληρώνεσαι από τον ενδιαφερόμενο, του κόβεις απόδειξη μετά την προσκομίζει στην τράπεζα και πληρώνεται από εκεί.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.