Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση κατ'οίκον - Σύμβουλος έργου


Recommended Posts

Στήν ΥΔ τι θα αναφέρω? υπάρχει ΥΔ για τον σύμβουλο έργου?

Δεν υπάρχει πρόβλημα που δεν έχω δώσει λογαριασμό τραπέζης? αυτό πότε θα τον δώσω τώρα? που θα τον αναφέρω ή δεν χρειάζεται?

 

Επειδή απο τραπεζα σε τραπεζα διαφέρουν λιγο οι απαιτησεις κανε ενα τηλ στην τραπεζα του συγκεκριμένου εξ οικονομώ να τους ρωτησεις. Στη Eurobank πχ πρεπει να εχεις λογαριασμο στην τραπεζα τους (νταβατζιλικι) δεν βαζουν τα λεφτα συμβουλου σε αλλη τραπεζα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την ΥΔ εννοώ, για τραπεζικό λογαριασμό.

Για να μην το ξαναγράφω, δες εδώ το κείμενο http://www.michanikos.gr/topic/35143-Εξοικονόμηση-κατοίκον-Σύμβουλος-έργου/?p=663957

 

Αλλά όπως λέει και ο συνάδελφος παραπάνω, πάρε και ένα τηλέφωνο στο συγκεκριμένο κατάστημα...

Edited by tasxan206
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν υπάρχει πρόβλημα και ας είναι iban άλλης τράπεζας απλά έχει μια μικρή επιβάρυνση1. 

 

1. τελικά είναι υποχρεωτικό να γνωστοποιήσεις το iban σου με υπεύθυνη δήλωση?

2. έχω iban τής Εθνικής , που έχω το λογαριασμό των μηχανικών. Στην Πειραιώς είχα απλό καταθετικό, αλλά θέλω να δώσω τής Εθνικής . Πειράζει?

3. την υπεύθυνη δήλωση που την βρίσκω?

 4. Κόβω ΑΠΥ για σύμβουλος έργου. Κάνει ή πρέπει τιμολόγιο?

5. Τι γράφετε στην Απυ, περιγραφή?

6. οι υπεύθυνες δηλώσεις τών συνεργείων αναδόχου, προμηθευτή (ότι εκτέλεσαν σωστά τις εργασίες) θέλουν γνήσιο υπογραφής?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

1. Ναι

2. Όχι

3. Δες το επάνω ποστ

4. ΑΠΥ

5. Σύμβουλος έργου για το πρόγραμμα εξοικονόμηση με αριθμ έγκρισης τάδε

6. Όχι, αλλά τους λέω να τις κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα την υ.δ. για τον σύμβουλο έργου και το κείμενο που είχε είναι:

 

Γνωστοποιώ τον τραπεζικό μου επαγγελματικό λογαριασμό με IBAN: στην Τράπεζα Πειραιώς, στο ΕΤΕΑΝ και σε κάθε άλλη αρμόδια αρχή εμπλεκόμενη στο πρόγραμμα «Εξοικονόμηση κατ’ οίκον» και εξουσιοδοτώ τις παραπάνω να αιτηθούν και να λάβουν στο όνομα και για λογαριασμό μου, γνώση των κινήσεων του παραπάνω επαγγελματικού λογαριασμού,

 

Ενοεί ότι το γνωστοποιώ στην τράπεζα πειραιώς ή πως πρέπει ο λογαριασμός να είναι στην Πειραιώς;;

 

Τον αρ. απόφασης υπαγωγής υπάρχει κάποιος τρόπος να τον βρω με το όνομα;

αυτό είναι το κείμενο, έτσι?

μπορείς να σκανάρεις να μου στείλεις την υ.δ?

εμένα δεν με είχε βάλει αρχικά ο πελάτης, αλλά τώρα στο 2ο ΠΕΑ ρώτησε στην τράπεζα και του είπαν ότι μπορεί και τώρα, και να κόψω απυ και να δώσω iban. Γίνεται? έχει ξανατύχει?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

τον κοινοποιεις στην πειραιως. ετσι γινεται, απλα κοβεις απυ με πιστωση και δινεισ και αυτη την υδ. θα σου τη στειλω ηλεκτρονικα αλλα αυριο. δεν ειμαι σε υπολογιστη

 

EDIT

 

Ανεβάζω εδώ την ΥΔ!

YD SYMVOULOU ERGOU.doc

Edited by tasxan206
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

ωραίος+1 !

και αν ο λογαριασμός είναι της Εθνικής , και το δίνω στην Πειραιώς,

Γράφω <<......Γνωστοποιώ τον τραπεζικό μου επαγγελματικό λογαριασμό με ΙΒΑΝ GR……….  στην Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος , στο ΕΤΕΑΝ και σε κάθε άλλη αρμόδια αρχή εμπλεκόμενη στο Πρόγραμμα «Εξοικονόμηση κατ΄Οίκον» 

 

αλλάζοντας το Εθνική με Πειραιώς 

 

<<Γνωστοποιώ τον τραπεζικό μου επαγγελματικό λογαριασμό με ΙΒΑΝ GR……….  στην   Τράπεζα ΠΕΙΡΑΙΩΣ , στο ΕΤΕΑΝ και σε κάθε άλλη αρμόδια αρχή εμπλεκόμενη στο Πρόγραμμα «Εξοικονόμηση κατ΄Οίκον» >>

και η λέξη ΕΘΝΙΚΗ δεν αναφέρεται πουθενά?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.