Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εγγραφη σε ΕΕΤΕΜ και εναρξη εργασιας


gibsonlp

Recommended Posts

καλησπερα συναδερφοι,θα ηθελα να ρωτησω αν με την βεβαιωση αποφοιτησης απο τη σχολη μου γινεται να γραφτω στην ΕΕΤΕΜ ωστε να παρω Α.Μ. Επισης θελω να ρωτησω εφοσον παρω τον αριθμο ΕΕΤΕΜ και φτιαξω την σφραγιδα μου,μπορω να σφραγισω ενα πιστοποιητικο που θελω για ενα δικο μου σπιτι για αλλαγη ονοματος και ουσιαστικα να μην κοψω αποδειξη εφοσον δεν ειναι για εμενα αφου δεν θα εχω κανει ακομα εναρξη επαγγελματος?ή πρεπει να κανω εναρξη επαγγελματος για να μπορεσω να το σφραγισω?

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα κόψεις απόδειξη χωρίς έναρξη ? Πρώτα έναρξη αλλά θα σε συμβούλευα να μην κάνεις εκτός και εάν σου περισσεύουν μερικά χιλιάδες ευρώπουλα .Δούλεψε πρώτα μερικά χρόνια ως μισθωτός να αποκτήσεις εμπειρία και μετά βλέπεις για τα υπόλοιπα .

Link to comment
Share on other sites

εμπειρια εχω αρκετη καθοτι 6 χρονια τωρα δουλευω ως βοηθος εγκαταστατη.Επισης το θεμα μου ειναι εμενα οτι αν κοψω αποδειξη εχοντας προφανως κανει εναρξη εργασιας,τι τιμη βαζω πανω?0?μου φαινεται εντελως κουτο να χρεωσω τον εαυτο μου....δεν ξερω πως φαινεται σε εσας? 8-)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε που θυμάμαι..

Πάντως όντως κάποτε γράφτηκα και κάποτε θύμωσα με κάτι και διαγράφτηκα και μετά από κάπου 2 χρόνια ξαναγράφτηκα

Link to comment
Share on other sites

εμπειρια εχω αρκετη καθοτι 6 χρονια τωρα δουλευω ως βοηθος εγκαταστατη.Επισης το θεμα μου ειναι εμενα οτι αν κοψω αποδειξη εχοντας προφανως κανει εναρξη εργασιας,τι τιμη βαζω πανω?0?μου φαινεται εντελως κουτο να χρεωσω τον εαυτο μου....δεν ξερω πως φαινεται σε εσας? 8-)

Πάλι δεν σε καταλαβαίνω αρχηγέ μου 

Ενώ λες ότι είναι για δικό σου σπίτι ξαναλές ότι δεν πρόκειται  για δικό σου σπίιτι.Με μπέρδεψες !

Οπως λέει και ο φίλος KANA η ΕΕΤΕΜ είναι η τελευταία που θα πρέπει να σε απασχολει,γράφεσαι και ξεγράφεσαι όποτε θες.

Edited by hektor
Link to comment
Share on other sites

αν μπεις στο site της ΕΕΤΕΜ λέει ακριβώς τι δικαιολογητικά θέλει.αν δεν καταλαβαίνεις κάτι τηλεφώνησέ τους.όσο για το πιστοποιητικό δεν μπορείς αν δεν έχεις κάνει έναρξη (πλεον στο πιστοποιητικό γράφουμε και τον αριθμό της απόδειξης που κόβουμε).Επίσης αν θες να ασχοληθείς με εγκαταστάσεις ,με την εμπειρία που έχεις, κάνε έναρξη καλά θα τα πας αλλά αν θες να προσφέρεις υπηρεσίες μηχανικού καλύτερα να το σκεφτείς καλά και για μένα καλύτερο είναι να πας σε έναν άλλο μηχανικό πρώτα να μάθεις τη δουλειά και όταν νιώσεις έτοιμος κάνε το επόμενο βήμα...

Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν σε καταλαβαίνω αρχηγέ μου 

Ενώ λες ότι είναι για δικό σου σπίτι ξαναλές ότι δεν πρόκειται  για δικό σου σπίιτι.Με μπέρδεψες !

Οπως λέει και ο φίλος KANA η ΕΕΤΕΜ είναι η τελευταία που θα πρέπει να σε απασχολει,γράφεσαι και ξεγράφεσαι όποτε θες.

λεω ξεκαθαρα οτι η δουλεια ειναι για το σπιτι μου.και αναρωτιεμαι πως θα γινει να κοψω αποδειξη και να γραψω πανω καποιο κοστος το οποιο θα ειναι για μια εργασια για το σπιτι μου.....αλλαγη ονοματος θελω να κανω στο ρολοι του σπιτιου μου.Η ΕΕΤΕΜ με νοιαζει για να παρω αριθμο απο εκει και να φτιαξω σφραγιδα για να σφραγιζω....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.