Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εξοικονόμηση κατ' οίκον - διαδικασία, δικαιολογητικά, οικονομικά θέματα, κ.λ.π.


Recommended Posts

Το παρόν θέμα θα αφορά ζητήματα σχετικά με το πρόγραμμα <<Εξοικονόμηση κατ' οίκον>> και τα διαδικαστικά θέματα, τα δικαιολογητικά, τα οικονομικά θέματα κ.λ.π.

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωσή μου, δεν είχε δηλωθεί αρχικά σύμβουλος έργου.

Όταν κατατέθηκαν τα δικαιολογητικά, απλά έκοψα την απόδειξη, επισύναψα την υπ. δήλωση με το IBAN και απλά πληρώθηκα.

Αλλαγή συμβούλου δοκίμασα (05/2013), αλλά δεν πληρώθηκα ακόμα...  

Link to comment
Share on other sites

Ένας πελάτης μου πήρε προέγκριση δανείου, κατέθεσε αίτηση - φάκελο στην τράπεζα αλλά εκεί τον έπιασε η αναστολή και δεν προχώρησε ο φάκελος του. Δηλαδή δεν πήρε προέγκριση. Από την τράπεζα δεν έχει καμία ενημέρωση... Τι γίνεται με αυτόν τον άνθρωπο?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Απλά δεν έχω καταλάβει αν ο συγκεκριμένος πελάτης μου έχει το δικαίωμα να προχωρήσει η αίτηση του ή παραμένει μπλοκαρισμένος... Δηλαδή είναι θέμα τράπεζας πλέον?

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωσή μου, δεν είχε δηλωθεί αρχικά σύμβουλος έργου.

Όταν κατατέθηκαν τα δικαιολογητικά, απλά έκοψα την απόδειξη, επισύναψα την υπ. δήλωση με το IBAN και απλά πληρώθηκα.

Αλλαγή συμβούλου δοκίμασα (05/2013), αλλά δεν πληρώθηκα ακόμα...  

Αυτή την δήλωση με το IBAN την κάνει ο σύμβουλος έργου; Και αν ναι, σε ποιά φάση με την έκδοση του 2ου ΠΕΑ ή του 1ου;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Απλά δεν έχω καταλάβει αν ο συγκεκριμένος πελάτης μου έχει το δικαίωμα να προχωρήσει η αίτηση του ή παραμένει μπλοκαρισμένος... Δηλαδή είναι θέμα τράπεζας πλέον?

Δεν έχει καταθέσει αίτηση ο πελάτης σου (με ΠΕΑ κλπ), οπότε εκκρεμεί...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την δήλωση με το IBAN την κάνει ο σύμβουλος έργου; Και αν ναι, σε ποιά φάση με την έκδοση του 2ου ΠΕΑ ή του 1ου;

 

Ευχαριστώ.

Στην τελική κατάθεση του φακέλου, με το 2ο ΠΕΑ.

 

Για όσους δεν την έχουν...

Υπεύθυνη δήλωση IBAN Πειραιώς.doc

Edited by mihail
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εκτός εάν ζητηθεί προκαταβολή, οπότε οι δηλώσεις αυτές γίνονται στην αρχή.

Αλλά και πάλι, νομίζω ότι δεν υπάρχει προκαταβολή στην αμοιβή του συμβούλου, άρα στο τέλος η δικιά μας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.