Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εξοικονόμηση κατ' οίκον - διαδικασία, δικαιολογητικά, οικονομικά θέματα, κ.λ.π.


Recommended Posts

καλημέρα, ρε παιδιά με τις πληρωμές απο το κράτος τι γίνετε??για κεντρική μακεδονία έχω την εντύπωση οτι δεν έχουν μπεί λεφτά σε λογαριασμούς απο αρχές Μαίου...έχει κανείς καμια πληροφόρηση??

Link to comment
Share on other sites

Έχω πελάτη που του εγκρίθηκε προυπολογισμός π.χ. 9000 και μετάνιωσε και θέλει να κάνει θερμομόνωση σε μικρότερη επιφάνεια εξοικονομώντας ένα τμήμα των χρημάτων για να βάλει κουφώματα, παρέμβαση που δεν υπήρχε στο αρχικό έντυπο παρεμβάσεων. Εφόσον το σύνολο των παρεμβάσεων δεν ξεπερνάει τις 9000 δεν έχω πρόβλημα, έτσι δεν είναι; Θυμάμαι να έχει συζητηθεί στο παρελθόν αλλά δεν μπορώ να βρω που.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

να ρωτησω κατι θελω να δωσω το iban  στην τραπεζα για να αναλαβω καποιες εργασιες σε προγραμμα εξοικονομηση κατοικον, πρεπει να ειναι λογαριασμος οψεως?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Για παρέμβαση στο σύστημα θέρμανσης έχουν δηλωθεί (τα ποσά είναι ενδεικτικά):

Υδραυλικός 1.000€

Έμπορος 4.000€

 

Το ερώτημα είναι αν μπορούν να τροποποιηθούν τα παραπάνω ποσά πχ ως εξής:

Υδραυλικός 1.500€

Έμπορος 3.500€

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Μπορούν.

Μάλιστα μπορούν να τροποποιηθούν και ακόμη περισσότερο, όπως Αλουμινάς 5.000 ευρώ. Καμία σχέση δηλαδή τα πρώτα με τα δεύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τα ποσά μπορούν να διαμορφωθούν με οποιοδήποτε τρόπο, αρκεί να παραμείνουν κάτω από 5000€ ? Αν κατάλαβα καλά από την απάντησή σου, μπορεί να αλλάξει ακόμα και το είδος της παρέμβασης?

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, αρκεί να μη ξεπεράσεις το ύψος της συνολικής δαπάνης που δήλωσες στην αίτηση και να πετύχεις τους στόχους του προγράμματος με τις τελικές παρεμβάσεις.

Το έχω κάνει πολλές φορές και το έχω και σε γραπτή απάντηση από το ΥΠΕΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.