Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση κατ' οίκον - Τράπεζες (συμπεριφορά, παράπονα, κ.λ.π.)


Recommended Posts

αμα αρχησω να λεω για τραπεζες και τραπεζικους....

 

 

#$#%^    &^%&^%    &^%*&^%*&^   2346&^&^^*(& !@ 98980^&%#^$#

 

καταλαβες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 327
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα συνάδελφοι, (δεν γνωρίζω εάν έχει ξανασχολιαστεί το θέμα) θα ήθελα να ρωτήσω εάν σε κάτοικο εξωτερικού, ως υπολογιζόμενο εισόδημα για την κατηγορία στην οποία θα ενταχθεί, υπολογίζονται τα εισοδήματα που έχει ο ενδιαφερόμενος εντός Ελλάδος ή και αυτά που έχει στο εξωτερικό όπου εργάζεται.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

τι θα γινει τελικα το κλεισαμε το προγραμμα?

τελικες εκταμιευσεις εδω και 9μηνες το φελεκι μου

 

ενω ο νομος λεει αλλα

 

μηπως να παμε σε ομαδικη καταγγελια?

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι 'μέσα στο χορό' είναι αλλιώς ε;;;  :mrgreen:

 

οχι αυτο, αλλα με ξεπερναει

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εκθετω ακομα μια τραυματικη μου εμπειρια απο τη σιχαμενη ευρωπαικη τραπεζα...

 

Εχουμε και λεμε... Πελατης 83 ετων καταθετει με εγγυητη με 17.000€ εισοδημα αιτηση για να μπει στην Α2 κατηγορια το καλοκαιρι.

Λαμβανει προεγκριση, κατατιθενται τα δικαιολογητικα και παιρνει ΚΑΙ ΥΠΑΓΩΓΗ εσχατως απο ΕΤΕΑΝ

Και ενω τονιζω οτι εχει λαβει και ΥΠΑΓΩΓΗ, ερχεται η εν λογω σιχαμενη τραπεζα και ζητα εκ νεου επικαιροποιημενα φορολογικα στοιχεια του εγγυητη για τη φορολογικη του 2014

Στην οποια ο πελατης εριξε κατα 10.000€ τα εισοδηματα του

 

Και ετσι, αυτοβουλως, ενω εχει ηδη λαβει ΥΠΑΓΩΓΗ απο ΕΤΕΑΝ, έρχεται και τον κοβει και δεν του δινει το δανειο αν δε φερει και αλλον εγγυητη πλεον, με περισσοτερα εισοδηματα!

 

Και αρχιζω εγω τα καντηλια...

 

Δεν υπαρχει καμια λογικη σε αυτο το τραπεζοκεντρικο μπουρδελο που ζουμε... Ο,τι θελουν κανουν και μενουμε και εμεις και οι πελατες μας απροστατευτοι....

 

Αν υπαρχει κανεις που να του εχει ξανατυχει κατι τετοιο η να μπορει να προτεινει τροπο αντιμετωπισης παρακαλω να μου τον εκθεσει γιατι εγω τερματισα!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Συνάδελφοι,
 

Κάνε μία δοκιμή.
 

Κυρία Κωνσταντινοπούλου Γεωργία 210-6969105 [email protected] 

 

Κυρία Νίκου Ιωάννα 210-6969202 [email protected]

Edited by Antiermitianos
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Διοικητική Υποστήριξη & Μονάδα Σχεδιασμού,Προγραμματισμού και Παρακολούθησης στους τομείς της Ενέργειας, του Φυσικού Πλούτου και της Κλιματικής Αλλαγής της Ε.Υ.Σ.Ε.Δ. (Ειδική Υπηρεσία Συντονισμού και Εφαρμογής δράσεων στους τομείς της Ενέργειας, του Φυσικού Πλούτου και της Κλιματικής Αλλαγής). 

Edited by Antiermitianos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

σε αντίστοιχη περίπτωση πελάτη μου (είχε εγκριθεί από Εθνική και ετεαν και μετά τον έκοψε η εθνική λόγω νέας προ έγκρισης που ζήτησε) δεν έβγαλα άκρη..απλώς πήρε ο πελάτης νέα προ έγκριση από την eurobank  και στείλαμε επιστολή στο ετεαν ότι θέλουμε να αναιρεθεί η προηγούμενη απόφαση και να βγεί σε νέα απόφαση υπαγωγής με την eurpbank...χρονοβόρα διαδικασία αλλά έγινε.. 

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα συμβαίνουν στην ευρωτράπεζα.. Ο λογαριασμός όψεως μηχανικού της Εθνικής για την αμοιβή του συμβούλου έργου δεν τους κάνει!!! Έτσι, μου άνοιξαν έναν όψεως στη τράπεζά τους!! Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο; 2 εξοικονόμηση έχω κάνει με την εν λόγω τράπεζα και η αμοιβή μου μπήκε κανονικά στην Εθνική όπου και είχα δηλώσει στην ΥΔ συμβούλου έργου.. Θα πρέπει να μεταφέρω την αμοιβή στην Εθνική;  

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.