Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση κατ' οίκον - Τράπεζες (συμπεριφορά, παράπονα, κ.λ.π.)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 327
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιατί άλλωστε;

 

Μήπως για να φαίνεται η ολοκλήρωση της κατάθεσης, επειδή έχω βάλει τον συγκεκριμένο λογαριασμό της εθνικής στην ΥΔ του συμβούλου; Δεν γνωρίζω.

Το θέμα είναι ότι εγώ δήλωσα εθνική, και αυτοί άνοιξαν όψεως στη τράπεζά τους.. Γιατί έτσι τους βόλευε; Επίσης δεν το γνωρίζω.. 

Link to comment
Share on other sites

Για να σου ανοίξουν όψεως, δε πρέπει να κάνεις κάποια αίτηση; Να υπογράψεις; Να καταθέσεις διάφορα;

Έτσι χωρίς να σε ρωτήσουν έγινε;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Για να σου ανοίξουν όψεως, δε πρέπει να κάνεις κάποια αίτηση; Να υπογράψεις; Να καταθέσεις διάφορα;

Έτσι χωρίς να σε ρωτήσουν έγινε;

 

Σωστά. 

Τη πρώτη φορά που μου τηλεφώνησαν τους εξήγησα ότι έχω τον όψεως του μηχανικού στην εθνική και δεν θέλω άλλον μιας και τα χρήματα του εξοικονόμηση μια χαρά έμπαιναν σε αυτόν. Φάνηκε ότι κατάλαβαν. Σήμερα μου τηλεφώνησαν (μετά από 1 μήνα) να υπογράψω για τον όψεως που μου έχουν ετοιμάσει στην ευρωτράπεζα...  

Δηλαδή αν ο προμηθευτής δεν έχει λογαριασμό στην eurobank θα πρέπει με το ζόρι να ανοίξει;; (Εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι..) 

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι με τη συγκεκριμένη τράπεζα. Προμηθευτές κλπ. πρέπει να ανοίξουν με το ζόρι λογαριασμό  σ'αυτή για να πληρωθούν.

Το έχει συμπεριλάβει σαν όρο για την συμμετοχή της στο πρόγραμμα.

Ήθελα νά'ξερα δεν καταλαβαίνουν ότι έτσι αντί να προσελκύουν τον πελάτη τον διώχνουν;

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα νά'ξερα δεν καταλαβαίνουν ότι έτσι αντί να προσελκύουν τον πελάτη τον διώχνουν;

 

Λακωνικά θα σχολιάσω μόνο, πως έπειτα από κουβέντα με τον τελευταίο μου πελάτη τα 2-3 θέματα που είχα με αυτή, απευθύνθηκε σε άλλη τράπεζα (ήθελε τη γνώμη μου ο άνθρωπος. Και εγώ ψέμματα δε λέω!).. :)

 

ΥΓ: Όχι ότι έγινε και κάτι. Ούτε ή τράπεζα πτωχεύσει, ούτε θα στεναχωρηθεί, ούτε θα μου κάνει μούτρα.. Το θέμα είναι η δουλειά να γίνεται χωρίς να μας γανιάζουνε.  

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Είχα την τύχη να έχω μόνο έναν πελάτη, που είχε πάει στην Euro.

Πρόσφατα κατέθεσα Υ.Δ. Συμβούλου Έργου, με λογαριασμό Εθνικής.

Μέχρι στιγμής δεν είχα καμία ενόχληση.

Αλλά αν γίνει κάτι τέτοιο, την επόμενη μέρα της πληρωμής, θα πάω να τον κλείσω.

Όχι ότι θα γίνει τίποτα,  όπως λέει και ο Earl, αλλά να έτσι για το γαμώτο!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα κατέθεσα Υ.Δ. Συμβούλου Έργου, με λογαριασμό Εθνικής.

Μέχρι στιγμής δεν είχα καμία ενόχληση.

 

Μόλις πήγα από εκεί και μου είπαν ότι είναι καινούριο κόλπο και παλαιότερα δεν χρειαζόταν. Και οι προμηθευτές θα πρέπει να έχουν. Ό,τι μου είπαν σας το μεταφέρω. Αυτά τα λίγα από την ιστορία μου.. 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η ιστορία αυτή παίζει από την αρχή του προγράμματος.

Ναι, ισχύει και για τους προμηθευτές.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα λογαριασμό στην euro ακριβώς για τον ίδιο λόγο (δεν τους έκανε της εθνικής). Έκανα ένα χρόνο να πληρωθώ ως σύμβουλος, οπότε μου ηρθε ειδοποίηση για ανενεργό λογαριασμό. Πάω στο υποκατάστημα και μου λένε ότι για να ξεπεραστεί, πρέπει να κάνω κάποια κίνηση (κατάθεση), δηλ όχι μόνο δεν είχα πληρωθεί αλλά έπρεπε να καταθέσω και χρήματα στην τράπεζα. Τελικά, εντός του μήνα που έληγε η προθεσμία για τον ανενεργό, έγινε η εκταμίευση οπότε το γλύτωσα.

Το νέο πρόγραμμα πρέπει να φύγει από τις τράπεζες γιατί αλλιώς θα χουμε μία από τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.