Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Aεροφωτογραφίες του ΟΚΧΕ (και) απο το ΤΕΕ


Kane

Recommended Posts

Με MS office

 

Αλλά τελικά είδα πως έχει αρκετές Α/Φ με αριθμό 9 και ίσως μία να δείχνει το σωστό μέρος!!!!

Καλημέρα...με ποιά έκδοση  της  Access το άνοιξες? Εγώ έχω το 2007 και όταν ανοίγει τα κουμπιά δεν λειτουργούν....

Link to comment
Share on other sites

Με 2007 ή παλαιότερη (δεν θυμάμαι αλλά η τελευταία που έχω 2007)....

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.....

Όσον αφορά το θέμα που ανέφερα....κάνεις κάποια σκέψη για ποιο λόγο μπορεί να μην δουλεύουν τα κουμπιά (πχ το ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ Α/Φ) όταν ανοίγω τη βάση με το MS Office (Access 2007)?  Κάνω κάτι λάθος? Κατέβασα το αρχείο OKXE_Mitroo.mdb και το τρέχω....επίσης έχω κατεβάσει και τα zip που έχει στο ΤΕΕ με τις αεροφωτογραφίες (έστω και σε μικρή ανάλυση)...Να τις ξεζιπάρω και να τις βάλω στον ίδιο φάκελο με το αρχείο της Βάσης Δεδομένων?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Σε εμένα πάλι ανοίγει το αρχείο με access 2007 αλλά δεν ανοίγει με το mdb viewer plus. Στην access πως γίνεται η αναζήτηση με βάση το νομό κα όχι με αριθμό α/φ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημέρα σε όλους, ήθελα να ρωτήσω το εξής σχετικό.

Εάν βρω Α/Φ από αρχεία των Δήμων (ΟΤΑ), επιτρέπεται να ανατυπώσω την Α/Φ ή όχι, ξέρει κάποιος να μου πει ?

εννοώ από τη μία (ΓΥΣ) μάλλον δε επιτρέπεται, και από την άλλη έχουμε ανοιχτά γεωχωρικά δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τη σκανάρεις και να την κρατήσεις στο αρχείο σου.

Μπορεί να απαγορεύεται (ενδεχομένως) η ανατύπωση, αλλά δεν το κάνεις για εμπορικό σκοπό

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Πηγαίνεις στην υπηρεσία, κάνεις εντοπισμό ( ή τον έχεις κάνει από το site της ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ), παραγγέλνεις, πληρώνεις, παραλαμβάνεις. 

Link to comment
Share on other sites

Και αφού ευχαριστήσω το Δημήτρη για τις πολύτιμες πληροφορίες που μας δίνει, να διατυπώσω τον προβληματισμό, κατά πόσο ένα "μαγαζί" που συμπεριφέρεται έτσι σαν να μη θέλει να πουλήσει , θα ήταν βιώσιμο στην πραγματική αγορά; (ρητορικό το ερώτημα).

Η μισή , πληθυσμιακά,  Ελλάδα, δεν διαμένει στην Αθήνα. Αντί να κοιτάξουν πως θα εξυπηρετήσουν τους πολίτες, απαιτούν παρουσία πολίτη για παραλαβή αεροφωτογραφίας. Πόσους αιώνες πίσω θα συνεχίσει αυτή η χώρα να είναι;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.