Μετάβαση στο περιεχόμενο

Aεροφωτογραφίες του ΟΚΧΕ (και) απο το ΤΕΕ


Kane

Recommended Posts

Ε και βέβαια ήταν… καλοκαιρινή περίοδο παίρνουν μάτι Μύκονο και ερημικές παραλίες…

Λύσσαξες βρε… άσε να δούμε τι θα μας ξεφουρνίσουν….

 

Στην τελική (κατά την γνώμη μου) είναι πεπερασμένος ο αριθμός ακινήτων που κατασκευαστήκαν (μαϊμουδίσια) το καλοκαίρι του 11 και πιθανά να είναι ειδικό παιχνίδι για αυτούς, η μεγάλη μάζα όμως των ακινήτων και σε ότι αφορά εμάς ως μηχανικούς στην πιάτσα μας ενδιαφέρει η τεκμηρίωση χρονολογιών προ 04 προ 80 κάτι προ 70 κάτι που επηρεάζει τις τιμές των πελατών μας….

Τα άλλα ή ίδια η τοπική πιάτσα (τουριστικές περιοχές κατά κανόνα) τα ξέρει …

Link to comment
Share on other sites

pavlos33 δεν γνωρίζω να σου πω. Εγώ πηγαίνω από εκεί και τις παίρνω. Το γεωευρετηριο δεν το χρησιμοποιώ και σε κάποιες περιπτώσεις που τσέκαρα με αυτά που μου δώσανε είχε κάποιες διαφορές. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται ΑΜΕΣΑ ν' ανεβάσουν απολύτως τίποτα σχετικά με τις αεροφωτογραφίες!!!

Μετά το πρώτο εξάμηνο θα γίνουν κάποιες προσπάθειες, αλλά σε καμία απολύτως περίπτωση δεν πρόκειται να καλύψουν ολόκληρη την Ελλάδα και ειδικά την ημερομηνία τις 28.7.2011.....

Απλώς το έχουν βάλει για να περάσει τον ..."σκόπελο" του ΣΤΕ και δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι τι ακριβώς θα κάνουν....

Link to comment
Share on other sites

Στην τελική (κατά την γνώμη μου) είναι πεπερασμένος ο αριθμός ακινήτων που κατασκευαστήκαν (μαϊμουδίσια) το καλοκαίρι του 11

Συμφωνώ και διαφωνώ.

Εκτός από κτίρια που κατασκευάστηκαν μετά τη "κόκκινη γραμμή", τα οποία όντως πρέπει είναι λίγα, υπάρχουν πολλοί ιδιοκτήτες που κατασκεύασαν μικροαυθαιρεσίες (στέγες, bbq, κλείσιμο εξώστη κτλ) όταν έμαθαν γενικά και αόριστα ότι όλα αυτά μπορούν να νομιμοποιηθούν.

Το καλοκαίρι του 11 ήταν η χαρά του αλουμινά και του τεχνίτη κεραμοσκεπών.

 

Ακόμα και προχθές είχα τηλεφώνημα για το εάν μπορούμε να περάσουμε νύχτα με δήλωση του 4178 το κλείσιμο μιας βεράντας που γίνεται σήμερα.

 

Άκουσε ο καθένας ότι τα στραβά του γείτονα τακτοποιήθηκαν και θέλει να φτιάξει και ο ίδιος την αυθαιρεσία του, κατασκευές που πολλές φορές δεν τις χρειάζονται κιόλας.

Γιατί όχι σου λέει? ... Πάντα υπερβολικός ο Έλληνας.

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

γιαν,

 

και γιατι να την περασεις "νυχτα" ???

 

μερα θα ειναι...και καταμεσημερο μαλιστα...

 

το αρθρο 7 σου λεει να ζητησεις αποδεικτικα   εγγραφα, τα οποια εισαγεις στο συστημα

 

αν δεν σου τα φερει...παει στο 2004.. χωρις παλαιοτητα...

εσυ δεν  υποστηριζεις" τιποτε....

 

σωστη η παρατηρηση σου,

 

θελει να το κανει...ακομα και αν δεν χρειαζεται,

μονο και μονο γιατι το εκανε ο διπλανος...

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, ο συγκεκριμένος δεν πάει "μετά το 2004", πάει στη κατηγορία "σας κοροιδεύω γιατί το έφτιαξα μετά το 2011".

Και εγώ πάω δεμένος χειροπόδαρα αν γίνει καμιά στραβή :smile:

Καλημέρες!

Link to comment
Share on other sites

γιατι???

εσυ μενεις διπλα του και ειδες πότε το εχτιζε???

 

δες στο 7.... αν και ποια ευθυνη φερεις...

 

μπορει να κανω λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.