Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιλογή τομέα τμήματος Πολιτικών Μηχανικών


angelina-sk

Recommended Posts

Έχουν δίκιο οι προαναφερόμενοι περί επαγγελματικών δικαιωμάτων. Τουλάχιστον προς το παρόν. Κατά τα λοιπά, κοίτα αν σου αρέσει και βουρ για υδραυλικό. Εγώ 1) δεν ήξερα και 2) δεν μου άρεσε, επομένως επέλεξα δομοστατικό και ησύχασα....Ο συγκοινωνιακός είχε την φήμη του "εύκολου". Δεν ξέρω τώρα τι ισχύει. Επίσης, ο γεωτεχνικός τομέας είναι αφανής αλλά δυνατούτσικος στο ΔΠΘ. Νομίζω επίσης ότι οι του προγραμματισμού έφτιαξαν τομέα επιλογής? (Παναγιωτακόπουλος, Παπαδόπουλος κλπ?) Αν μπορείς να τον επιλέξεις, επίσης πολύ δυνατός τομέας με "ψαγμένους" καθηγητές στο αντικείμενό τους....Οι Δομικές Μηχανές σου άρεσαν? :)

Link to comment
Share on other sites

Οι υδραυλικοί όμως απευθύνονται αποκλειστικά σε δημόσια έργα ενώ οι δομοστατικοί ανοίγουν και την αγορά των ιδιωτικών (που πια; :) ) έργων.

Αυτό δε παίζει καθοριστικό ρόλο; (εννοείται ότι και ο υδραυλικός μπορεί να κτίσει ότι θέλει αλλά μιλάμε με το δικό του κλάδο ο καθένας)

 

Γιατί ο του Δομοστατικού τομέα δεν μπορεί να πάει σε Δημόσια Έργα σχετικά με Υδραυλικά;;;

Επί της ουσίας και επί του πρακτέου επαναλαμβάνω δεν παίζει ρόλο τίποτα από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.