Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Διαμόρφωση κλίσεων για επιστρωση με πλακάκι.


mech.eng

Recommended Posts

Θέλω να κάνω επίστρωση με πλακάκια σε χώρο που δεν είναι επίπεδος αλλά έχει μια κλίση 2% και αρκετες μικρες λακουβίτσες της τάξης του μισού cm. Με ενδιαφέρει να μην προστεθεί πολύ βάρος στην κατασκευή.Δεν επιθυμώ να υπάρχει κλίση.Ο χώρος θα είναι δωμάτιο.Τι υλικό να χρησιμοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

2% είναι έντονη κλίση για να καλύψεις με την κόλα. Μήπως κάποιο ελαφρομπετό να σε βοηθήσει. εφόσον θα βάλεις και πλακάκια από πάνω, υποθέτω πως δεν χρειάζεται να πάρεις πάχος από την υψηλότερη πλευρά, γιατί δεν σε νοιάζουν τυχόν σπασιματάκια από κάτω. Ας πει και κάποιος άλλος την γνώμη του όμως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω να κάνω επίστρωση με πλακάκια σε χώρο που δεν είναι επίπεδος αλλά έχει μια κλίση 2% και αρκετες μικρες λακουβίτσες της τάξης του μισού cm. Με ενδιαφέρει να μην προστεθεί πολύ βάρος στην κατασκευή.Δεν επιθυμώ να υπάρχει κλίση.Ο χώρος θα είναι δωμάτιο.Τι υλικό να χρησιμοποιήσω?

μπορεις να μου πεις ποσα εκατοστα πρεπει να ανεβεις σε υψομετρο ??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.