Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Νέα διάταξη για τους προσωρινούς Ενεργειακούς Επιθεωρητές


deligiannis

Recommended Posts

Γιατί σε "πετάει έξω" ο σύμβουλος της συνεργαζόμενης εταιρίας με την τράπεζα, με  "καρότο" ότι θα σε βάλει γρήγορα και σίγουρα στο πρόγραμμα, ότι θα σε πληρώσει γρήγορα η τράπεζα γιατί έχει τα μέσα, κλπ. κλπ

Edited by antloukidis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

τωρα , στο πρωτο ΠΕΑ , πεφτει παζαρι, σχεδον οσο για κανονικο ΠΕΑ........Σαν συμβουλος πολλες φορες δεν μπαινεις ,( οι εμπειροι ξερουν γιατι), στο δευτερο ΠΕΑ μετα απο 2 χρονια ισως παρεις 150 ευρω......

 

 

 

 

Στο πρώτο ΠΕΑ γιατί; Αφού τα δικαιολογεί το πρόγραμμα...

Το θέμα του συμβούλου στο χέρι σου είναι...

Το ουσιαστικό ζήτημα είναι το πόσο θα αντέξει ακόμα αυτό το πρόγραμμα...

Με όλο το σεβασμό αλλά νομίζω ότι όλες οι φωνές διαμαρτυρίες που μπορεί να ακούγονται κατά καιρούς προέρχονται από προσωρινούς που βλέπουν να χάνουν το μονοπώλιο τους. Διαφορετικά για εμένα από τα 0 πιστοποιητικά να πάω στα 3 ή στα 10 δεν μου κάνει κακό. Προφανώς η πίτα είναι μικρή και το περισσότερο τμήμα της είναι ήδη φαγωμένο, αλλά για μένα ούτως ή άλλως δεν έτρωγα ως τώρα, οπότε δεν βλέπω γιατί θα πρέπει να διαμαρτύρομαι (όπως κάνουν κάποιοι που "και καλά" απαξιώνουν το αντικείμενο). Εσείς που το απαξιώνετε απλά μην γραφτείτε!

 

 

Υπάρχε κάποια ενημέρωση εν τέλει για τις εγγραφές; Μπήκα στο buildingcert να δω τι γίνεται, και μου λέει ότι έχω ήδη κάνει μία αίτηση, με έναν αριθμό ΚΑΣ που μου είχαν δώσει από το ΤΕΕ τότε που γράφτηκα για τον πρώτο κύκλο των σεμιναρίων. Όντως τον είχα κρατημένο και αυτόν και τα username passwords και μπήκα και είδα μία λίστα με τα στοιχεία μου, αλλά δεν ξέρω αν αυτό θεωρείαι αίτηση. Ξέρει κάποιος τι άλλο θα χρρειαστεί;

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε παρακολουθώντας το buildincert θα μάθεις τι χρειάζεται.

Έουν υποσχεθεί ανακοίνωση μέσα στον Αυγουστο.

 

Υ.Γ. Εχεις δει τη διαφήμιση με τη.... "φέέέέέεταααα..." 

Link to comment
Share on other sites

το μέσο διαμέρισματάκι για ένταξη στο εξοικονομώ είναι άντε 70-80 τ.μ. και όχι βίλες, μεζονέτες κτλ.. των 600 τ.μ.(και το οποίο συνήθως πληρώνεται αφού ενταχθεί στο πρόγραμμα,δηλαδή μετά απο 3-4 μήνες, τουλάχιστον από τη δική μου εμπειρία) για αυτό προσγειωθείτε γιατί έρχεται ανώμαλη προσγείωση όσοι νομίζουν ότι θα κάνουν ένα ΠΕΑ το μήνα και καθάρισαν

Edited by antboton
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχε κάποια ενημέρωση εν τέλει για τις εγγραφές; Μπήκα στο buildingcert να δω τι γίνεται, και μου λέει ότι έχω ήδη κάνει μία αίτηση, με έναν αριθμό ΚΑΣ που μου είχαν δώσει από το ΤΕΕ τότε που γράφτηκα για τον πρώτο κύκλο των σεμιναρίων. Όντως τον είχα κρατημένο και αυτόν και τα username passwords και μπήκα και είδα μία λίστα με τα στοιχεία μου, αλλά δεν ξέρω αν αυτό θεωρείαι αίτηση. Ξέρει κάποιος τι άλλο θα χρρειαστεί;

 

Ναι αυτό θεωρείται αίτηση.

Θα χρειαστεί να στείλουμε την απόδειξη από τα σεμινάρια, αυτό μου είπανε από το Υ.Π.Ε.Κ.Α., όπως επίσης θα ενεργοποιηθεί και πεδίο για το παράβολο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήγα και παρήγγειλα αυτό μόλις το έμαθα.

http://www.porsche.com/usa/models/cayenne/cayenne-turbo/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

ενταξει μας πιασατε.........Πράγματι εγώ και αρκετοί άλλοι έχουμε τρομοκρατηθεί , γιατί χάνουμε το μονοπωλιο........οποτε παραπληροφορουμε ................

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα πάει αλλού και δεν βλέπω άμεση απόσβεση, ξερει κανείς πότε θα μας επιστραφούν τα χρήματα των σεμιναρίων???

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έγραψα για σένα sava αλλά για όλους εκείνους που σε λίγο θα μας πουν πως επειδή οι τιμές των ΠΕΑ έχουν πέσει και τα πιστοποιητικά είναι ελάχιστα, δεν αξίζει να κάνουμε και αίτηση...

 

ΙΦΠ ευχαριστώ για την απάντηση!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.