Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πότε απαιτείται: Άδεια δόμησης-Έγκριση Εργασιών Μικρής Κλίμακας


Recommended Posts

Προφανώς.Αφού δεν απαιτείται πλεόν τίποτα τι θα πάς?

 

Προφανώς.Αφού δεν απαιτείται πλεόν τίποτα τι θα πάς?

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 288
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οι 48/ωρες από 3-11-17 καταργήθηκαν

Όσο για τα ένσημα  έχω τη γνώμη (δεν το έκανα -αλλά αν κάποιος το έχει κάνει ας με διαψεύσει)  

ότι αρκεί να κάνεις έγκαιρα συμβάσεις με τους εργαζόμενους (αν θες .. χαμηλό ένσημο) και  να   υποβάλλεις   (έγκαιρα-στο χρόνο εκτέλεσης των εργασιών) ΑΠΔ  

Τότε δηλ μαζί με  την ΑΠΔ  θα  κάνεις και την εγγραφή έργου  και θα υποβάλλεις και τον πίνακα 3 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα σας,

 

αναφορικά με αίτηση της άδειας δόμησης και την έγκριση ο Δήμος Βέροιας...ΝΑΙ ο δήμος Βέροιας τα έχει κάνει όλα ηλεκτρονικά...

http://www.veria.gr/new/index.php/everia/opengov/ypiresia-domisis?jsmallfib=1&dir=JSROOT/ΕΝΤΥΠΑ ΚΑΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ

Αυτό για όσους θέλουν να τους πληρώνουμε τις υπηρεσίες τους για να μας δώσουν ένα δημόσιο έγγραφο σε ηλεκτρονική μορφή!

 

Και βεβαίως να μην ξεχάσουμε και τους Δήμους της Πρωτευούσης που είναι ακόμα στην εποχή των σπηλαίων!

Καλές δουλειές σε όσους έχουν και σας ευχαριστώ για όσες πληροφορίες μοιράζεστε εδώ μέσα δωρεάν!

Με έχετε βοηθήσει πολλές φορές!

ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΚΡΙΣΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ.doc

ΕΝΤΥΠΟ ΕΓΚΡΙΣΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ.doc

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στο Δήμο Βέροιας

αλλά δυστυχώς πολύ λίγα ισχύουν πλέον μετά από τις τόσες αλλαγές

του ΝΟΚ -

του τρόπου έκδοσης Ο.Α και

Ε.Ε.Μ.Κ

του τρόπου αδειοδοτήσεων καταστημάτων

κλπ

δηλ όλη η φιλότιμη προσπάθειά του, πήγε χαμένη σε πολύ σύντομο διάστημα!

κάτι που αποκαρδιώνει τον ίδιο -αλλά και οποιονδήποτε άλλον Δήμο  επιχειρήσει  μια αντίστοιχη ενέργεια

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τι απαιτειται για τις παρακατω εργασιες σε διαμερισμα πολυκατοικιας;

πρεπει να βγαλω αδεια μικρης κλιμακας για:

Για εσωτερικες διαμορφωσεις (κατεδαφιση εσωτερικων τοιχων και κτισιμο νεων, κλεισιμο εσωτ. πορτας και νεο ανοιγμα) οχι φερων οργανισμο.  περιπτωση ιζ;

Για ξυλωμα και επανεγκατασταση νεων υδραυλικων & ηλεκτρολογικων εγκαταστασεων.;

Για ξυλωμα ξυλινου δαπεδου και τοποθετηση νεου απο πλακακι.;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θέλω  τη  βοηθεια  ενός  συναδέλφου  καθότι  νέος  και  δεν  ξέρω  καλο  word.Ταλαιπωρούμε  ώρα  τώρα  και  θέλω  βοηθεια!  Πως  μπορώ  να  εκτυπώσω  το  έντυπο  της  αδειας  μικρής  κλίμακας  σε  σελίδα  Α4  (δηλαδή  4  ξεχωριστές  σελίδες  Α4)   ώστε  μετά  να  φτιάξω  μια  Α3  διπλης  οψης  να  την  παω  στην  πολεοδομια.  ευχαριστώ  προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι  το  έντυπο  που  κατέβασα  από  εδώ.    Το  βρήκα  στο  forum.  και  ψάχνω  τον  τρόπο  να  το  εκτυπώσω  σε  σελίδα  Α4    ωστε  κομμάτι  κομμάτι  να  το  κάνω  Α3  γιατί  ο  εκτυπωτής  μου  τυπώνει  μόνον  Α4  σελίδα.  Ευχαριστω.

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2018 at 2:31 ΜΜ, giorgosspa said:

Θέλω  τη  βοηθεια  ενός  συναδέλφου  καθότι  νέος  και  δεν  ξέρω  καλο  word.Ταλαιπωρούμε  ώρα  τώρα  και  θέλω  βοηθεια!  Πως  μπορώ  να  εκτυπώσω  το  έντυπο  της  αδειας  μικρής  κλίμακας  σε  σελίδα  Α4  (δηλαδή  4  ξεχωριστές  σελίδες  Α4)   ώστε  μετά  να  φτιάξω  μια  Α3  διπλης  οψης  να  την  παω  στην  πολεοδομια.  ευχαριστώ  προκαταβολικά.

Aφού δεν διαθέτεις printer με Α3 πας σε ένα κατάστημα με φωτοτυπίες και στο φτιάχνουν. Μην ταλαιπωρείσαι χωρίς λόγο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, giorgosspa said:

Είναι  το  έντυπο  που  κατέβασα  από  εδώ.    Το  βρήκα  στο  forum.  και  ψάχνω  τον  τρόπο  να  το  εκτυπώσω  σε  σελίδα  Α4    ωστε  κομμάτι  κομμάτι  να  το  κάνω  Α3  γιατί  ο  εκτυπωτής  μου  τυπώνει  μόνον  Α4  σελίδα.  Ευχαριστω.

Ανέβασε το εντυπο να δουμε τι αρχείο εχεις και αν παίρνει το συγκεκριμένο "πείραγμα"

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.