Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 174
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γιατί σου πετά ''οτι είναι δικό σου πρόβλημα αν βγει δασικό  το συμβόλαιο δεν έχει προβλημα'' 8-)

 

 

και σου λεει το κορυφαιο είσαι υποχρεωμένος να δώσεις βεβαιωση  αφού έκανες τη δήλωση.....θα μπορούσε να υπογραψει άλλος μηχανικός βεβαίωση?

 

ναι του είπα ας πάρει τη δηλωση τακτοποιησης και βάση αυτής αλλος μπορεί να υπογραψει βεβαίωση αν εκείνος είναι σίγουρος ότι ΔΕΝ είναι ΔΑΣΙΚΟ

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς και θα βρει!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς και θα βρε!!!

Μάθημα ...χρεώνεις και χαρτι δασαρχείου από συνεργάτη σε επόμενη τακτοποιηση και αν δεν τους αρεσει ας πάνε αλλου

Όρεξη για γκρίνιες δεν έχω

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοιτάξτε όμως τι γίνεται , 

 

Σε περιοχές που είναι υπό ένταξη στου Δασικούς χάρτες , δεν πρόκειται να πάρεις βεβαίωση αν δεν τελειώσει η διαδικασία.

Ενδεικτικά σας λέω ότι στην πιλοτική ένταξη τμημάτων της Αττικής δεν έχουν ακόμα εκδικαστεί οι ενστάσεις  ...

 

Επίσης περιπτώσεις όπου εντός οικισμών , έχουν εκδοθεί άδειες σε τμήματα που μετά από καιρό έρχεται το Δασαρχείο και τα θεωρεί δασικά....

 

Τι κάνεις τότε ? 

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

Ναι κοιτάξτε όμως τι γίνεται , 

 

Σε περιοχές που είναι υπό ένταξη στου Δασικούς χάρτες , δεν πρόκειται να πάρεις βεβαίωση αν δεν τελειώσει η διαδικασία.

Ενδεικτικά σας λέω ότι στην πιλοτική ένταξη τμημάτων της Αττικής δεν έχουν ακόμα εκδικαστεί οι ενστάσεις  ...

 

Επίσης περιπτώσεις όπου εντός οικισμών , έχουν εκδοθεί άδειες σε τμήματα που μετά από καιρό έρχεται το Δασαρχείο και τα θεωρεί δασικά....

 

Τι κάνεις τότε ? 

 

 

καλά που τοπες συνάδελφε

επομένως πριν πω και αμοιβή δασαρχείου μέσα στην αμοιβή για τον συνάδελφο Α.Τ.Μ που θα το κάνει

θα ρωτάω τον Α.ΤΜ πόσο καιρό θα πάρει  να λέω στον πελάτη και ΑΝ ΘΕΛΕΙ

 

 

στο ερώτημα σου προσωπικά δεν υπογράφω   ας περιμένουν όταν δεν έχουν άδεια ή κανα παλιό χαρτί δασαρχείου να καλύψω την πλάτη μου

ο νόμος έχει ΚΕΝΑ  αλλά αν δεν έχω κάπου να βασιστώ δεν θέλω ναναι όλα στον ΑΕΡΑ

αν είχε άδεια και μετά από χρόνια βγει δασικό  πιστευω εκεί σίγουρα κάποιοι την έχουν πατήσει την μπανανοφλουδα χωρίς να το θέλουν αλλά πιστευω ότι δεν θα τεθεί θέμα πειθαρχικού

 

 

εμένα μουτυχε περίπτωση που τακτοποίησα με χαρτί δασαρχείου ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ και όταν άλλαξε ο δασαρχης αναίρεσε την απόφαση

βεβαίωση  δεν υπογράφω ΑΚΟΜΑ

 

 

 

σε κάθε περίπτωση ο καθένας σταθμίζει το στομάχι του και υπογράφει δεν υπογράφει

προσωπικά δεν αντέχω άλλο άγχος με 4178  και είμαι στη φάση να μεταφέρω κάποιες δηλώσεις μου σε άλλο συνάδελφο με πληρωμή της αμοιβής του

 

φυσικα υπάρχει η λύση υπογράφουμε τα πάντα ή βρίσκουμε συνάδελφο να υπογράψει τη βεβαίωση πουναι προς συνταξιοδότηση και τελειώνει το άγχος μας

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Αρα συναδελφε θεωρεις και εσυ οτι αυτο που ποινικοποιειται με το νομο 4178 ειναι η βεβαιωση και οχι η δηλωση υπαγωγης. Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Η βεβαίωση

Για τη δήλωση όταν έχουν βγει οι υπουργοί και σου λένε δήλωσε και περίμενε δασικούς χάρτες μένει ερώτημα

Το δηλώνεις

βγήκε δασικό?ταχασες αλλά τοσωσες χωρίς άλλα προστιμα τοσο καιρό...πελάτης τώρα που τηλ τουπα πρόστιμο 9000 ,αυτός πρέπει να του βγει δασος οταν και αν

Τι μου απάντησε?

9000/30=300 ευρω το χρονο μεχρι τελεσιδικία μετά από ενστάσεις μια χαρα ειναι

 

Ας υποθέσουμε δεν είναι δάσος και δεν το δηλωσε....έληξε ο νόμος και τουμεινε αυθαίρετο?

 

Νταξ δεν είπα να κάνουμε δήλωση όταν γυρω βλέπεις μόνο δάσος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.