Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[Α09] Κατηγορία 2 (Κτίρια μέχρι 31-12-1982) αυθαίρετων κατασκευών


Recommended Posts

Συμφωνώ κι εγώ απόλυτα αλλα να προσθέσω ότι με την λέξη ακίνητο εννοεί αυτοτελές κτίριο. Συγκεκριμένα έχω οικόπεδο ενιαία ιδιοκτησία στο οποίο υπάρχουν δυο κτίσματα ανεξάρτητα , η δήλωση ειναι κοινή, το ένα πριν του 83 κατηγορία 2 - οριστική εξαίρεση και το άλλο μετά του 83 κατηγορία 4 ή 5

 

Αν βέβαια στο ακίνητο προ του 83 έχουν γινει αυθαίρετες κατασκευές πάνω σε αυτό μεταγενέστερα του 83 τότε παει όλο κατηγορία 4 ή 5

Link to comment
Share on other sites

Κατατοπιστικοτατος! Σε περιπτωση κτισματος προ του 83 με λοιπη παραβαση περγκολα πχ μεταγενεστερη, σε ποια κατηγορια βρισκομαστε;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις στο σύστημα 1 ΦΚ με κατηγορία 2 του κτηρίου και με 1 λοιπή παράβαση και δες αν προχωράει... Ίσως και να σε αφήσει, γιατί ασυμβατότητα μου βγάζει όταν βάζω κατηγορία 2 με 4 ή 5, όχι με την 3.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν άκουσα την ομιλία της ΕΛΕΜ και εκεί είπαν ότι για το θέμα των προ του 83 όπου υπάρχει και μεταγενέστερη παράβαση το υπουργείο είναι ανένδοτο,
η μεταγενέστερη αυθαιρεσία παρασύρει όλο το κτίσμα σε επόμενη κατηγορία.

Ελπίζω να αλλάξουν γνώμη στο υπουργείο γιατί δε πρόκειται να δηλωθεί ούτε 1 προ του 83 κτίριο

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν άκουσα την ομιλία της ΕΛΕΜ και εκεί είπαν ότι για το θέμα των προ του 83 όπου υπάρχει και μεταγενέστερη παράβαση το υπουργείο είναι ανένδοτο,

η μεταγενέστερη αυθαιρεσία παρασύρει όλο το κτίσμα σε επόμενη κατηγορία.

Ελπίζω να αλλάξουν γνώμη στο υπουργείο γιατί δε πρόκειται να δηλωθεί ούτε 1 προ του 83 κτίριο

 

Κι εγώ πιστεύω πως έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.