Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α09] Κατηγορία 3 (Αυθαίρετες μικρές παραβάσεις) αυθαίρετων κατασκευών


Recommended Posts

Σε συνέχεια του #1176:

Το θέμα μου στην προκειμένη περίπτωση είναι ότι η διαφοροποίηση των ανοιγμάτων δεν εντάσσεται  στην κατ.3-έως 10%- , ωπότε να πάρουν το 500άρικο και ΟΚ.Ούτως η άλλως έχω και άλλες μικρές παραβάσεις αλλά και λοιπές παραβάσεις που μπορώ να συμπεριλάβω τα κουφώματα?

 

Όμως με λιγότερα ανοίγματα, τι προυπολογισμό να υπολογίσω, ώστε μελλοντικά να είμαι καλυμένη και έγω αλλά και ο ιδιοκτήτης με αυτή την αυθαιρεσία? Π.χ. στη μία όψη έχουν διαφοροποιηθεί τα ανοίγματα τελείως.

 

Προσπαθώντας να κάνουμε την Πυθία να μαντέψουμε τι κάνουμε σε κάθε περίπτωση, πρέπει τουλάχιστον να εξασφαλιζόμαστε και οι μεν και  οι δε σε μελλοντικό έλεγχο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για το #1181: από τη διαφορά των ανοιγμάτων, υπολόγισα με αναλυτικό το αντίστοιχο υλικό που καλύπτει την διαφορά σε τοίχο και κατ. άλλη εκτός 3.

Ερώτηση: Αποθήκη Ε<15,00μ2 & Η<2,50μ αλλά με παραβίαση πλάγιας απόστασης, μπορεί να μπεί κατ.3?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αποθήκη Ε<15,00μ2 & Η<2,50μ αλλά με παραβίαση πλάγιας απόστασης, μπορεί να μπεί κατ.3?

 

Βεβαιότατα!!!

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι,

 

Σε γηπεδο με 3 αυθαιρεσιες

 

1) Οικια προ 75 χωρις Ο.Α (Κατηγορια 1)

 

2) Ισογεια αποθηκη του 1991 χωρις Ο.Α (Κατηγορια 3)

 

3) Περιφραξη.

 

Την περιφραξη ως λοιπη παραβαση...σε ποια κατηγορια την βαζω? Εχω μπερδευτει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συναδελφοι επειδη δε βγαζω ακρη. Τελικα η κατηγορια 3 μπορει να συνδυαστει με αλλες κατηγοριες σε αλλα φυλλα καταγραφης η οχι?γιατι στην εγκυκλιο 4 διαβασα οτι μπορει αλλα στην πραξη τοσυστημα δε το δεχεται..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συναδελφοι επειδη δε βγαζω ακρη. Τελικα η κατηγορια 3 μπορει να συνδυαστει με αλλες κατηγοριες σε αλλα φυλλα καταγραφης η οχι?γιατι στην εγκυκλιο 4 διαβασα οτι μπορει αλλα στην πραξη τοσυστημα δε το δεχεται..

Τι ακριβώς δεν δέχεται???

 

ανοιχτές κλίμακες εμπίμπτουν στην κατηγορία 3. η υπολογίζονται με αναλυτικό σε αλλη κατηγορια?

Ούτε ΚΑΤ.3, ούτε με αναλυτικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει φιλε και συναδελφε.επειτα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με διαφορους συναδελφους βρηκα τη λυση.επειδη εβαζα τ.μ. στο φυλλο καταγραφης δεν προχωρουσε. οταν τα εβαλα ολα μηδεν και κατηγορια 3 προχωρησε.ευχαριστω για το ενδιαφερων

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε συ... Εγώ όταν έχω ΚΑΤ.3, γράφω στην περιγραφή ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 3, βάζω ΚΑΤ.3, βάζω παλαιότητα (έτσι για να υπάρχει) και τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.