Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[Α07] Αεροφωτογραφίες (α/φ) για απόδειξη παλαιότητας αυθαιρεσίας


Recommended Posts

 laxanos  "και αναμένω την ανάρτηση των αεροφωτογραφιων 28/07/11......"

 

υγ

ποιός ειπες οτι θα ανεβασει τις α/φ του 2011 για την...επικρατεια???? :smile: :smile:

Link to comment
Share on other sites

Μπα....δε νομίζω danai να αγοράσω τώρα κάτι για υπόθεση που στο κάτω κάτω εφόσον εχω μόνο φκ>2004 δεν απαιτείται αποδεικτικό παλαιότητας.

Είτε θα περιμένω κάνοντας τον κοκορα να ανεβουν οι υποτιθέμενες α/φ στο σύστημα. Είτε θα ανεβάσω το διορθωμένο Ε9 όπως λεει και ο Ιασονας...

Οντως αυτο το σαιτ εχει καλό υλικό αλλα δεν ειναι με το αζημίωτο....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημερα.αναζητω αεροφωτογραφιες απο το bing maps.παω στο birds eye αλλα δεν βρισκω τη χρονολογια ληψης.υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?κι αν ναι πως τη βρισκω τη χρονολογια?

Link to comment
Share on other sites

Χρονολογια  "μεταξυ 2007 εως 2009¨"   σου εκτυπωνει  στο ΚΤΗΜΑΝΕΤ

 

Επίσης στο γκουγκλ στριιτ με το ρολογακι επανω αριστερα  σου δειχνει τον μηνα και το ετος...δεν θυμαμαι αν το εκτυπωνει.

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.αναζητω αεροφωτογραφιες απο το bing maps.παω στο birds eye αλλα δεν βρισκω τη χρονολογια ληψης.υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?κι αν ναι πως τη βρισκω τη χρονολογια?

 

Δεν διατίθενται επίσημα αυτές οι πληροφορίες από την bing. Υπάρχει η παρακάτω ανεπίσημη σελίδα που "παίρνει" με κάποιο τρόπο τις πληροφορίες (χρονικό εύρος λήψης) από την bing αλλά δεν έχω καταλάβει αν τα στοιχεία που δίνει αφορούν και το bird's eye: http://mvexel.dev.openstreetmap.org/bing/

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα, σε κάποιο νήμα-που δεν μπορώ να βρω αυτή τη στιγμή- είχε αναφερθεί η αντίστοιχη γεωγραφική υπηρεσία στρατού Αμερικής αν δεν κάνω λάθος. Θυμάται κανείς να μου την ξαναναφέρει?

Εκτός από την terraserver, την ΓΥΣ και το google earth, αντλείτε από κάπου αλλού αεροφωτογραφίες?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε κάποιο νήμα-που δεν μπορώ να βρω αυτή τη στιγμή- είχε αναφερθεί η αντίστοιχη γεωγραφική υπηρεσία στρατού Αμερικής αν δεν κάνω λάθος. Θυμάται κανείς να μου την ξαναναφέρει?

Εκτός από την terraserver, την ΓΥΣ και το google earth, αντλείτε από κάπου αλλού αεροφωτογραφίες?

Ευχαριστω

Αν θυμάμαι καλά ο οργανισμός λέγεται USGS και έχει βγάλει κάποιες αεροφωτογραφίες που καλύπτουν την Ελλάδα στις κατηγορίες declassified. Ωστόσο μιλάμε για τεράστιες φωτογραφίες με μεγέθη της τάξης των 1-2 GB που καλύπτουν πχ από Αμβρακικό μέχρι Βελιγράδι. Οπότε αν ψάχνεις να δεις ένα εξωτερικό WC ίσως να μη σε βοηθούν. Δοκίμασε πάντως να δεις και μόνος σου αν σε βοηθούν στην περίπτωση σου.
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.