Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[Α11] Τεχνική Έκθεση Ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού αυθαιρέτων


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν σε περίπτωση διαφορετικής διαμερισμάτωσης (Παράγραφος 10, Άρθρο 23 του Ν.4178/2013) σε κατάστημα, απαιτείται στατική επάρκεια και τεχνική έκθεση Η/Μ; Ευχαριστώ πολύ! :)

Αναρτήστε τα θέματα και τα ερωτήματά σας, στη σωστή θεματική κατηγορία. Το θέμα σας μεταφέρθηκε στην παρούσα.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

σε μια πρόχειρη δοκιμή που έκανα στο σύστημα , δεν θέλει ούτε το ένα ούτε το άλλο αρκεί να επιλέξεις ως μοναδική αυθαιρεσία τη διαφορετική διαμερισμάτωση (τικ στο αντίστοιχο εικονίδιο)

Link to comment
Share on other sites

σε μια πρόχειρη δοκιμή που έκανα στο σύστημα , δεν θέλει ούτε το ένα ούτε το άλλο αρκεί να επιλέξεις ως μοναδική αυθαιρεσία τη διαφορετική διαμερισμάτωση (τικ στο αντίστοιχο εικονίδιο)

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, μόλις προχώρησα μία δήλωση για ένα κατάστημα από Αρχική Υποβολή σε ΥΠΑΓΩΓΗ κ τώρα το σύστημα του ΤΕΕ δε με αφήνει το σύστημα να προσθέσω μηχανικό (θέλω να προσθέσω μηχανολόγο που θα κάνει Τ.Ε.)......SOS τι να κάνω?

 

  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως σε υπαγωγή με αφήνει να βάλω μηχανολόγο... μήπως δεν έχεις ανοίξει τη δυνατότητα υποβολής αρχείων (μέγιστος αριθμός ορόφων και δεδοτα ή μσε);

Link to comment
Share on other sites

killertomato ευχαριστώ για την απάντηση, τελικά συνειδητοποίησα ότι χθες το βράδυ από την κούραση πάταγα το «+» χωρίς να έχω βάλει πρώτα αριθμό ΤΕΕ και προφανώς αυτό έφταιγε....να τι κάνουν οι 10 ώρες δουλειάς...σορρυ :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σε 5οροφη οικοδομη με διαμερίσματα - κατοικίες, έχω ρυθμίσει παραβάσεις καταστήματος στο ισόγειο.

Στα φύλλα καταγραφής έχω δηλώσει Xρήση:υπηρεσίες

Στη δήλωση βαζω Επικρατούσα χρήση: κύρια και μοναδική κατοικία; Σωστα; Aν επιλέξω και εκεί υπηρεσίες μου ζητάει τεχνική έκθεση ΗΜ....

 

Με άλλα λόγια η Επικρατούσα χρήση αφορα συνολικά το ακίνητο και όχι την ιδιοκτησία που ρυθμίζεται σε αυτό;

 

Ευχαριστώ

Edited by fotislit
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.