Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Δεν ξερω, η αληθεια ειναι πως τις φοβαμαι τις πληρωμες την Παρασκευη αλλα για να εξοικονομησουμε μια ημερα ειπα την πελατισσα να πληρωσει Παρασκευη γιατι μετα θα πηγαινε Τριτη!

Το θεμα ειναι οτι δε βλεπω ενημερωση και τις προαλλες απο Πεμπτη που πληρωσα, μου ενημερωθηκε το συστημα Τριτη!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 553
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η ενημερωση μου λεει τα εξης:

Για τους φιλτατους Τραπεζικους υπαλληλους, τοσο η Παρασκευη οσο και η Δευτερα ητανε αργιες λογω του Πασχα των Καθολικων.

Οποτε οιαδηποτε συναλαγη πραγματοποιηθηκε εκεινες τις δυο ημερες θα αποσταλει με σημερινη ημερομηνια και θα φανει στο συστημα μου το νωριτερο αυριο...

Και σκεφτειτε πως για δυο αυθαιρετα που εχω, οι πληρωμες εγιναν Παρασκευη και Δευτερα...

Ειναι αυτο που λενε αν εχεις τυχη διαβαινε...

Link to comment
Share on other sites

Χθεσινη πληρωμη προστιμου αυθαιρετου φανηκε σημερα στο συστημα.

Πληρωμη προστιμου και ανταποδοτικου την Παρασκευη ακομα δεν εμφανιστηκε...

 

Πως γινεται αυτο...?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα,

 

υπάρχει αυθαίρετη ισόγεια κατοικία με πρόστιμο 3000 ευρώ και επιπλέον ένα υπόστεγο ως μία λοιπή παράβαση με 500 ευρώ. Θα είναι μόνο ένα το παράβολο (1000 ευρώ καθώς ειναι 50-100τμ, άλλη κατοικία) ή και δεύτερο παράβολο των 500 ευρώ για το υπόστεγο?? Ρωτάω γιατί μετά θα υπάρχει και συμψηφισμός προστίμων και θα ήθελα να μαι 100% σίγουρος για το τι θα πληρώσει ο πελάτης.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συναδελφοι.Να κανω μια γρηγορη ερωτηση.
Αν ενας ημιυπαιθριος ειχε μπει στον Ν.3843/2010 αλλα πληρωθηκε μονο το παραβολο και μια δοση (εστω ολα μαζι 900 ευρω) και τωρα θελω να το μεταφερω στον 4178, οπου το προστιμο βγαινει 300 ευρω, αρα με το κατωτατο παραβολο βγαινει πληρωμη 500 ευρω.Αυτο το 500αρικο που ειναι ουσιαστικα το παραβολο, θα το πληρωσει ο πελατης ή δεν θα πληρωσει τιποτα αφου αυτα που εδωσε στον Ν.3843 το καλυπτουν με τον συμφηφισμο??
Δεν εχω ξεκαθαρισει αν ο συμψηφισμος καλυπτει και το παραβολο του 4178 ή μονο αφαιρειται απο τις δοσεις.
Σας ευχαριστω!
Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
yian

Οκ!Βρηκα στο τηλεφωνο την κ.Μητρακακη του ΤΕΕ ΤΚΜ.Σε περιπτωση που καποιος εχει την ιδια απορια με εμενα:
Το παραβολο του 4178 θα το πληρωσει ετσι και αλλιως,δηλαδη δεν θα συμψηφιστει με τα 900 ευρω.Μονο οι δοσεις.

Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Επεξεργασία".
yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πελατης μου αφου πληρωσε παραβολο και ανταποδοτικο αποφασισε να μην ολοκληρωσει τη διαδικασια.

Μπορει να αλλαχθουν τα στοιχεια της δηλωσης και να χρησιμοποιηθει το πληρωμενο παραβολο για αλλο αυθαιρετο?

Απο τη στιγμη που οι αλλαγες αποθηκευονται, δε βλεπω καποιο προβλημα, εκτος του οτι η αποδειξη του παραβολου εχει αλλο ονομα ιδιοκτητη.

Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως τι περιμένεις να σου πούμε:

 

Αν ρωτάς για το αν γίνεται, τότε ναι.

Αν ρωτάς για το αν είναι σωστό, τότε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Πελατης μου αφου πληρωσε παραβολο και ανταποδοτικο αποφασισε να μην ολοκληρωσει τη διαδικασια.

Μπορει να αλλαχθουν τα στοιχεια της δηλωσης και να χρησιμοποιηθει το πληρωμενο παραβολο για αλλο αυθαιρετο?

Απο τη στιγμη που οι αλλαγες αποθηκευονται, δε βλεπω καποιο προβλημα, εκτος του οτι η αποδειξη του παραβολου εχει αλλο ονομα ιδιοκτητη.

Τι λετε?

νομίζω έχει ξαναρωτηθεί, αλλά πάει καλά.

 

Αν ο καινούριος δεν χαλιέται να μην έχει πληρώσει παράβολο (στο κράτος)

και ο παλιός δεν χαλιέται να λέει στο κράτος ότι είχε αυθαίρετο αλλά τώρα δεν έχει,

φαντάζομαι ότι μπορείτε να εκμεταλλευτείτε την απύθμενη βλακεία του συστήματος (και της όλης διαδικασίας)

και να προχωρήσετε στο μαϊμούδιασμα της δήλωσης. Τεχνικά γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.