Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 553
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Εκανα βιαστικα μια υπαγωγη στο 4178 για καποιο αυθαιρετο.

Βγηκε το παραβολο 500+15 που πρεπει να πληρωθει απο τον πελατη.

Για να βγαλω το παραβολο το συστημα μου ζητησε να δηλωσω αν θα πληρωθει με δοσεις...ανα μηνα ...εφαπαξ...κλπ

1.Ποσες ειναι σημερα οι δοσεις που μπορει να μπουν;

2.Δηλωσα οτι θελω σε μηνιαιες δοσεις...μπορω να το αλλαξω πχ σε εφαπαξ η κατι αλλο; γενικα μπορω να αλλαξω τον τροπο πληρωμης (εφοσον ειμαι στην φαση που πληρωσα μονο τα παραβολα);

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Από την καρτέλα αιτήματα στείλε αίτημα για αλλαγή τρόπου πληρωμής. Νομίζω όμως ότι θα πρέπει να περιμένεις το σύστημα να δεχθεί την πληρωμή του παραβόλου.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις, μόλις πληρωθούν τα παραβολα θα μπορέσεις με μια αιτηση να κανεις όποια αλλαγη του τρόπου πληρωμης,θες. Μου χει τυχει κι εμενα

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1)Mπορώ να πληρώσω παράβολο και τέλος ανταπόδοσης ΤΕΕ την ίδια μέρα;

2) ή πρέπει να πληρώσω πρώτα τέλος ανταπόδοσης ΤΕΕ και μόλις φανεί στο σύστημα να προχωρήσω στην πληρωμή του παραβόλου;

 

Νομίζω ότι γίνεται το 1) αλλά έχω κολλήσει διότι έχω πολλούς μήνες να κάνω δήλωση

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον σου εχει βγαλει να πληρωσεις παραβολο και ανταποδοτικο ...σε τι "κατασταση εισαι" αρχικη υπαγωγη;

Σε αυτην την φαση εισαι υποχρεωμενος να δηλωσεις τροπο πληρωμης (εφαπαξ ή δοσεις);

Edited by gio
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχω καταλάβει,η πλατφόρμα συμπεριφέρεται ως εξής:

Ξεκινάς και βρίσκεσαι σε κατάσταση επεξεργασίας.

Αφού περάσεις τα δεδομένα σου, κάνεις μια υποβολή και βγαίνει το παράβολο και το ανταποδοτικό. Εδώ λοιπόν βρίσκεσαι σε "αρχική υποβολή".

Μόλις τα πληρώσει ο ιδιοκτήτης και ενημερωθούν τα οικονομικά στοιχεία, κάνεις πάλι υποβολή και εδώ βρίσκεσαι σε "υπαγωγή".

 

Πράγματι πρέπει να δηλώσεις τον τρόπο πληρωμής, όμως μην σε προβληματίζει εάν δεν είσαι σίγουρος για διάφορους λόγους, γιατί αυτό μπορείς εν συνεχεία να το αλλάξεις κάνοντας σχετική αίτηση.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.