Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αγορά φθηνού μεταχειρισμένου γεωδαιτικού σταθμού (total station)


jimie

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα

σκέφτομαι να αγοράσω γεωδαιτικό σταθμό αλλά λόγω υψηλού κόστους λέω να καταφύγω για αρχή σε μεταχειρισμένο. Γνωρίζετε τιμές που παίζουν στην αγορά και μάρκες; Είναι αξιόπιστοι;

Ξέρω να χειρίζομαι όργανο αλλά κατά μέσο όρο κάνω 2-3 τοπογραφικά το μήνα λόγω του ότι είμαι νέος στη δουλειά και δε θέλω να μπλέξω με δάνεια και ιστορίες για αγορά καινούριου οργάνου. Τι προτείνετε;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δες και εδω Ελληνικά e-shop Τοπογραφικών Οργάνων, GPS κ.α. μηπως καποιο καταστημα εχει και μεταχειρισμενα για πωληση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Συνάδελφοι,

Που μπορώ να πάρω ένα καλό μεταχειρισμένο όργανο. Οι εταιρίες δεν έχουν μεγάλη ποικιλία μεταχειρισμένων, και επιπλέον δεν μπορώ να ξέρω τί χρήση του είχε γίνει και αν είναι σε καλή κατάσταση. Μήπως κανένας συνάδελφος έχει καμιά ιδέα, κανέναν τρόπο ή κανέναν γνωστό που να πουλάει μεταχειρισμένο όργανο?

 

Thanks!!:idea:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις μια αγγελία εδώ?. Μπορείς να αποστείλεις το κείμενο στον TheoTDM που είναι συντονιστής της κατηγορίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

ξέρετε πού μπορώ να βρω μεταχειρισμένο τοπογραφικό εξοπλισμό???

 

όχι μόνο όργανα, αλλά και πλότερ, κοπτικά, διπλωτικά και γενικά εξοπλισμό γραφείου...

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε Psykoman

καλή αρχή και καλή δύναμη

απο τα πρόσφατα μηνύματα-post σου διακρίνει κανείς μια αγωνία απόκτησης εξοπλισμού και οργάνωσης

μην βιάζεσαι!!!! ήρεμα!!! προσεκτικές κινήσεις και αγορές!!!!

για τον εξοπλισμό γραφείου και πεδίου δοκίμασε ,δες όργανα και λογισμικό απο κοντά

στάθμισε τις ανάγκες σου και τις δουλειές που περιμένεις, οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι

τέλος συνεργάσου είναι ο καλύτερος ,ο οικονομικότερος και ο πιό συναδελφικός τρόπος

για μεταχειρισμένα μόνο απο αντιπροσωπεία (κάνε μιά έρευνα στο διαδίκτυο) ή απο γνωστά σου πρόσωπα,γνώμη μου πάντως να αποφύγεις την αγορά μεταχειρισμένου εξοπλισμού (φθορές,συμβατότητα κλπ)

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Θεοχάρη, έχεις δίκιο...

 

βιάζομαι για να προλάβω την επιδότηση...

 

 

έχω δουλέψει με συγκεκριμένα όργανα και προγράμματα και δεν έχω επαφή με άλλα γι'αυτό και ρωτάω εδώ για συμβουλές...

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε

οι επιδοτήσεις δεν καλύπτουν μεταχειρισμένα και αναβαθμίσεις

πρόσεχε!!!!!! ήρεμα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισης προσοχη σε αυτο που αναφερθηκε στο αντιστοιχο θεμα για τον πιθανο χρονο πληρωμης της επιδοτησης.. Κατι αναφερθηκε για το 2012..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.