Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το στελεχος της ΟΑ τελικα που δειχνει με στρογγυλη σφραγιδα κατοπιν αυτοψιας ποτε περαιωθηκε ο ΦΟ ειναι αποδεικτικο στοιχειο παλαιοτητος της υπερβασης υψους του 1ου οροφου σε 3οροφο?

 

Τι μπορει να μου δειξει μια Α/Φ που δεν το αποδεικνυει το στελεχος?

Link to comment
Share on other sites

Σε τριόροφο στην ταράστα που έχω υπόλοιπο συντελεστη 100 τμ κατασκευάστηκε δωμάτιο 20 τμ,το επιτρεπόμενο ύψος περιοχής είναι 28μ,η άδεια είναι στα 10 μ ενώ στην πραγματικότητα είμαι στα 13 μ.

 

Θα υπολογίσω υπέρβαση ύψους σε σχέση με την άδεια ή καθόλου καθώς δεν ξεπερνώ το μέγιστο της περιοχής;

υπέρβαση δόμησης;

 

Τέλος το διαμέρισμα του ιδιοκτήτη που βρίσκεται κάτω από το δωμάτιο είναι κύρια και μοναδική κατοικία αυτό τι θα θεωρηθεί;

Επικοινωνούν μέσω του κλιμακοστασίου της πολυκατοικίας και όχι με εσωτερική σκάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις και ΥΥ.

Υποθέτω ως "παρακολούθημα" της οριζόντιας ιδιοκτησίας του....

Έχει αποκλειστική χρήση της ταράτσας;;;;;

Ποιός έχει το δικαίωμα υψούν;;;;;

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Τότε μπορεί να δηλωθεί και ως "αυτοτελής και ανεξάρτητος χώρος" του ιδίου ιδιοκτήτη (χωρίς απολύτως καμία σύνδεση με το διαμέρισμά του), αφού έχει και χιλιοστά.....

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς η Υπέρβαση Ύψους από μόνη της σαν αυθαιρεσία δουλεύει στο σύστημα για να βγάλει υπολογισμό προστίμου;

Εμένα προσωπικά, βάζω πχ 80εκ. υπέρβαση ύψους <20% επιτρεπόμενου και στον υπολογισμό προστίμου βγάζει 0,00€...

 

Εννοείται Τιμή Ζώνης και όλα τα άλλα είναι επιλεγμένα στην δήλωση.

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρες ταυτοχρονα το κουμπι χωρις υπερβαση δομησης? ειναι προαπαιτουμενο για να υπολογιστει το προστιμο σωστα stek

Edited by pantsel
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.