Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Για δευτερεύουσα κατοικία μιλάω κι εγώ. Παρόλα αυτά η ερώτηση μου είναι αν στο κτίσμα με τα τετραγωνικά και τους χώρους που ανέφερα παραπάνω , ο πολύτεκνος ιδιοκτήτης δικαιούται την έκπτωση του 50 τοις εκατό για δευτερεύουσα κατοικία...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 680
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Καλημέρα,

πελάτισσά μου που πληρώνει τις δόσεις για το 4178 , πήγε στην Alpha την Παρασκευή αλλά το σύστημα δεν έκανε δεκτή την πληρωμή της. Έλεγξα αν είναι εκπρόθεσμη και κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Δοκίμασε ηλεκτρονικά αλλά και στην Εθνική και δεν είχε αποτέλεσμα. Δοκιμάζω με τον κωδικό πληρωμής της και στην Εμπορική και δεν το περνάει, δεν είναι έγκυρος ο κωδικός, παρμένος απευθείας από τη δήλωση από το σύστημα.

Έχει ξανασυμβεί σε κανένα?

Edited by Chr!s
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Καλημέρα

πελάτης μου με δήλωση υπαγωγής στον Ν.4178 έχει πληρώσει όλες τις δόσεις με τον ίδιο κωδικό για το ίδιο ποσό, αλλά στο σύστημα η τελευταία φαίνεται ανεξόφλητη γιατί το ποσό της τελευταίας δόσης ήταν κατά 0.40€ μεγαλύτερο από τις υπόλοιπες και είχε διαφορετικό κωδικό πληρωμής.

Του πρότεινα να πάει με τον κωδικό της τελευταίς δόσης και να πληρώσει την διαφορά του 0.40€, αλλά δεν το δέχεται το σύστημα. Μήπως να πάει σε κάποιο υποκατάστημα της τράπεζας; 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να τυπώσεις από το σύστημα το αντίστοιχο έγγραφο για την πληρωμή της τελευταίας δόσης και να πάει όπου θέλει να το πληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τον ΙΑΣΟΝΑ (καλημέρα φίλε!)

και το ποσό που κατατέθηκε θα επιστραφεί στο λογαριασμό του/της 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Άρα, του στέλνω ξανά την εντολή με τον κωδικό της τελευταίας δόσης, την πληρώνει και αιτείται επιστροφή του ποσού που είχε πληρώσει ως παραπάνω δόση. Το κατάλαβα σωστά;

Υπάρχει όμως περίπτωση να μην πάρει πίσω τα παραπάνω χρήματα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.