Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[Α23] Σταυλικές - κτηνοτροφικές εγκαταστάσεις (δικαιολογητικά, πρόστιμα κ.τ.λ.)


Recommended Posts

οκ τα διάβασα αυτά πάλι όμως έχω απορία???? μέχρι 35μ2 οκ αλλά για σταβλικές μονάδες 200μ2 που έχω θα πληρώσει μόνο 300Ε παράβολο?

εγώ αυτό κατάλαβα. και τύπος κτιρίου θα βάλω μεταποίηση πρωτογενούς τομέα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 793
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγκύκλιος 3 το σημείο 65

Εγκύκλιος 4 το σημείο 44.

 

Νομίζω ότι είναι εντελώς ξεκάθαρο από τα 2 αυτά χωρία το τι ισχύει.

νομιζω οτι δεν ειναι  παντελως ξεκαθαρο ολο το σκηνικο 

Δεν μπορει να μην ζητηθουνε κ αλλα στοιχεια οπως  χαρακτηρισμοι ,γνωμοδοτησεις ,σχεδια ,τοπογραφικα,φωτο 

Περαν δηλαδη της φωτο της κοκκινης γραμμης  δεν θα αναρτηθουν και τα παραπανω??τι αλλη υποχρεωση θα εχουμε να αναρτησουμε στο συστημα στην αντιστοιχη δηλωση?

 

ξαναρωτω επιλεκτικα για μονο τις καθαρα σταβλικες εγκαταστασεις μπορουμε να κανουμε την διεργασια και να παρουν ρευμα??

Edited by KOKARADI
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι για σταβλικη εγκατάσταση που δεν ειναι δηλωμενη στον ΟΣΔΕ τι κανουμε; Προκειτε για αγοροπωλησια, πληρουνται οι προυποθεσεις αφου ο χωρος του σταυλιτη ειναι ακριβως 35τμ αλλα δεν την ειχε δηλωμενη την εγκατάσταση ο ιδιοκτητης. Το περιεργο ειναι πως εχει ρευμα γιατι ποιο παλια ειχε παρει καποιου ειδους αδεια ( προ του 75') και του εδωσαν αλλα σημερα δεν εχει κανενα χαρτι στα χερια του.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν είναι δηλωμένη δεν μπορεί να μπει στην ειδική ρυθμιση που ορίζει το άρθρο 23.

θα το παρατηρήσατε στην διατύπωση του Ν.4178 εξαρχής.

Φύλλο καταγραφής για τον σταυλο, φύλλο καταγραφής για την κατοικία του κτηνοτρόφου.

Οπως γινόταν στον 4014.

Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι κανεις??..!!

1.επιλεκτικα για μονο τις καθαρα σταβλικες εγκαταστασεις μπορουμε να κανουμε την διεργασια και να παρουν ρευμα??

2.αμοιβες για τις περιπτωσεις αυτες  <<κανονικα>> ??      η αλα βεβαιωσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Αν δεν ενταχτει στο αρθρο 23 τοτε μιλαμε για τεραστια προστιμα που δεν αξιζουν δεδομενου οτι προκειτε για εγκαταστασεις με τσιμεντολιθο και λαμαρινα αλλα μεγαλης εκτασηε, περιπου 550τμ. Θα προσπαθησω μαλλον να βαλω τον ιδιοκτητη να ενταχθει στον ΟΣΔΕ, ειτε ο ιδιος ειτε να το μισθωσει στον νεο ιδιοκτητη και ενδεχωμενως αυτος να το ενταξει. Δεν εχω ιδεα τι ειναι ο ΟΣΔΕ και πως δουλευει αλλα σαν μηχανικοι θα αναγκαστουμε ακομα και με αυτα να ασχοληθουμε....

Link to comment
Share on other sites

να δουμε αυτο για τις κτηνοτροφικες εγκαταστάσεις.

 

http://www.buildnet.gr/default.asp?pid=235&la=1&catid=213&artid=10916

 

και συμπληρωματικα και αυτο

 

http://www.agrotypos.gr/index.asp?mod=articles&ID=83934

Edited by dimitris GM
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μετά την υποβολή της αίτησης τι σχέδια θα χρειαστούν το γνωρίζουμε? λέει μόνο για αίτηση ενιαίας ενίσχυσης και απο goole φωτο! 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.