Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[Α23] Σταυλικές - κτηνοτροφικές εγκαταστάσεις (δικαιολογητικά, πρόστιμα κ.τ.λ.)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 793
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν μπορεί να υπαχθεί. Ο πελάτης σου έχει ενεργοποιήσει δικαιώματα για φυτικό κεφάλαιο όχι για ζωικό.

Ούτε αν ενεργοποιήσει τώρα  καθώς έχει και είχε ζωα ?

Link to comment
Share on other sites

Το αν μπορεί να ενεργοποιήσει δικαιώματα ζωικού κεφαλαίου αυτό δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε. Είναι αρμοδιότητα του ΟΠΕΚΕΠΕ και βασίζεται στις εκάστοτε αποφάσεις.

Οπότε όταν και εφόσον έχει στα χέρια του μια δήλωση όπως ορίζει ο νόμος τότε το συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 αποθηκες 500 μ2 δηλωμενες  βουστασιο και οι 2 μαζι μαζι με συνοδο σπιτακι οχι μεγαλο χωρις να διεμενω..ποσο περιπου παει η τακτοποιηση? καποιος μου ειπε για 500 ευρω..ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

αυτη η ερωτηση ειναι ιδια

με  αυτην   εδω

 

http://www.michanikos.gr/topic/45567-Νέα-ευκαιρία-για-«τακτοποίηση»-αυθαιρέτων/?p=832866

 

οπότε η απαντηση εχει ηδη δοθει...απο τον imhotep

 

 

http://www.michanikos.gr/topic/45567-Νέα-ευκαιρία-για-«τακτοποίηση»-αυθαιρέτων/?p=832878

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχουμε καμία εξέλιξη με τις σταβλικές εγκαταστάσεις που είναι σε δάσος και έχουν πάρει παραχώρηση για να την χρήση τους και έχουν αυθαίρετα να ρυθμιστούν με Ν 4178 

 

βρήκα αυτό το έγγραφο που ζητά να λυθεί το σχετικό θέμα 

 

 

Αυθαίρετες σταυλικές εγκαταστάσεις σε δάσος.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

Συγκρίνουμε τα μεγέθη που αναγράφονται στην αίτηση του ΟΣΔΕ με την υφιστάμενη κατάσταση;

1)Παράδειγμα μου: μετά απο μέτρησή μου αποτύπωσα κατασκευές 630 τ.μ. ενώ στην αίτηση του 2015 αναφέρονται 400τ.μ. σταυλικές κατασκευές.Βάζω στον Ν.4178/13 αυτά που μέτρησα ή αυτά που αναγράφονται στην αίτηση;

2)έχω μια υπόνοια ότι τα 100 τ.μ. από τα 630 τ.μ. που μέτρησα είναι σταυλικές κατασκευές μετά το 2011.Τι θεωρείτε ορθότερο...του λέω να τα γκρεμήσει; καθώς δεν τα διακρίνω καθαρά στο απόσπασμα google earth.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.