Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[Α30] Παλιές δηλώσεις (Ν. 3843/10 & Ν. 4014/11) και Ν. 4178/13


Recommended Posts

Αν είσαι σε οριστική υπαγωγή δεν γίνεται να διαγράψεις σχέδιο. Μπορείς όμως να ανεβάσεις στο ίδιο πεδίο το δεύτερο -σωστό- αρχείο και να το ονομάσεις "ορθή επανάληψη - αρχείο τάδε" για να είσαι εντάξει σε περίπτωση που τα ελέγξουν.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, ερώτηση!!! Με τις Ολοκληρωμένες υπαγωγές των δηλώσεων για βεβαιώσεις αδόμητου τί γίνεται;  Πρέπει και αυτές να μεταφερθούν στο νέο νόμο; Τι συμπεραίνετε από τα ...συμφραζόμενα;

 

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλησπέρα.

Διαβάζω τα σχόλια εδώ και έχω να σας πω ότι έχω μια δήλωση σε ολοκληρωμένη υπαγωγή χωρίς όμως να έχω ανεβάσει κανένα δικαιολογητικό.Πήρα λοιπόν τηλέφωνο στο ΤΕΕ Ανατολικής Κρήτης και ρώτησα μέχρι πότε μπορώ να ανεβάσω τα δικαιολογητικά και πότε θα ανοίξει το σύστημα του ΤΕΕ ώστε να μπορώ να μεταφέρω την δήλωση στον νέο νόμο. Όσο αφορά την πρώτη ερώτηση η απάντηση ήταν ότι αυτό το έχει λύσει ο νόμος και δεν ισχύει η προθεσμία για τις 30/9(άρα ισχύει η παράταση για 18 μήνες). Όσο για το δεύτερο ερώτημα η απάντηση ήταν ότι δεν γνωρίζουν ότι πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο και ότι οι ολοκληρωμένες υπαγωγές δεν χρειάζεται να περαστούν ξανά στον νέο νόμο.Οι απαντήσεις αυτές έρχονται σε πλήρη αντίθεση με αυτά που διαβάζω εδώ στις τελευταίες απαντήσεις.Δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα.Σηκώνω τα χέρια ψηλά!!!!!!!!!!!!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλησπέρα.

Διαβάζω τα σχόλια εδώ και έχω να σας πω ότι έχω μια δήλωση σε ολοκληρωμένη υπαγωγή χωρίς όμως να έχω ανεβάσει κανένα δικαιολογητικό.Πήρα λοιπόν τηλέφωνο στο ΤΕΕ Ανατολικής Κρήτης και ρώτησα μέχρι πότε μπορώ να ανεβάσω τα δικαιολογητικά και πότε θα ανοίξει το σύστημα του ΤΕΕ ώστε να μπορώ να μεταφέρω την δήλωση στον νέο νόμο. Όσο αφορά την πρώτη ερώτηση η απάντηση ήταν ότι αυτό το έχει λύσει ο νόμος και δεν ισχύει η προθεσμία για τις 30/9(άρα ισχύει η παράταση για 18 μήνες). Όσο για το δεύτερο ερώτημα η απάντηση ήταν ότι δεν γνωρίζουν ότι πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο και ότι οι ολοκληρωμένες υπαγωγές δεν χρειάζεται να περαστούν ξανά στον νέο νόμο.Οι απαντήσεις αυτές έρχονται σε πλήρη αντίθεση με αυτά που διαβάζω εδώ στις τελευταίες απαντήσεις.Δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα.Σηκώνω τα χέρια ψηλά!!!!!!!!!!!!! 

 

:roll: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

......οι ολοκληρωμένες υπαγωγές δεν χρειάζεται να περαστούν ξανά στον νέο νόμο.....

 

Πολύ καλά σου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σε οριστική υπαγωγή δεν γίνεται να διαγράψεις σχέδιο. Μπορείς όμως να ανεβάσεις στο ίδιο πεδίο το δεύτερο -σωστό- αρχείο και να το ονομάσεις "ορθή επανάληψη - αρχείο τάδε" για να είσαι εντάξει σε περίπτωση που τα ελέγξουν.

Πολύ καλό. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.