Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Ν.4178/13] Σύστημα Αμοιβών ΤΕΕ και Αμοιβές


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 948
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

η εντολη πληρωμης ζητειται απο την πολεοδομια πλεον ? εχει νοημα? επισης πρεπει να προσκομισουμε αποκομμα απο το εντυπο καταθεσης της τραπεζης? (ετσι μου λενε απο την πολεοδομια, αλλα νομιζω αυτα εχουν καταργηθει)

 

πρεπει να καταθεσουμε με την εντολη πληρωμης την οποια αμοιβη, εστω και >1500?

Edited by sundance
Link to comment
Share on other sites

Ν4030. λέει για εισφορές και κρατήσεις.Δε λέει για αμοιβές.Να σου δείξουν αυτοί τη δικιά τους νομοθεσία.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα την τελευταία φορά ο υπάλληλος μου απάντησε:

"Αν δεν βγει εγκύκλιος, εγώ θα κάνω ότι έκανα πάντα"

 

Ελληνικό Δημόσιο... όσο το συντηρούμε θα υπάρχει και θα βασιλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θέλω να προωθήσω σε τελική υποβολή μια αμοιβή για αυθαίρετα στο σύστημα το ΤΕΕ. Η νόμιμη αμοιβή που βγάζει είναι 2100 ευρώ.

Στη συμφωνηθείσα έχω βάλει το πόσο των 800 ευρώ. Κατά την υποβολή στο ΤΕΕ για υπολογισμό μου ζητάει να δηλώσω ότι αποδέχομαι τα ποσά των αμοιβών του έργου όπως υπολογίστηκαν και στα δεξιά της οθόνης αναφέρει μία ελάχιστη αμοιβή 1160 ευρώ. Οι ελάχιστες αμοιβές καταργήθηκαν γιατί μου το εμφανίζει αυτό? Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Να προχωρήσω σε τελική υποβολή και να πάρω τα 800 ευρώ που έχω συμφωνήσει ή θα έχω πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.