Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Ν.4178/13] Σύστημα Αμοιβών ΤΕΕ και Αμοιβές


Recommended Posts

Συμφωνώ με Pavlos33 εκτός από τον αριθμό τριγωνομετρικών σημείων για εξάρτηση. Νομίζω ότι πρέπει να μπουν 2 καθώς με ένα σημείο δεν μπορεί να γίνει εξάρτηση !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 948
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πληρώνω ΦΕΜ ως ιδιώτης μηχανικός για αμοιβή αδείας.

μπορώ να κόψω τιμολόγιο από την εταιρεία μου ή πρέπει να κοπεί οπωσδήποτε τιμολόγιο του ιδιώτη μηχανικού (εμένα) που να αντιστοιχεί στο ΦΕΜ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.τελικά καταργήθηκαν οι εισφορές υπέρ τεε , τσμεδε και ΕΜΠ? Και αυτό ισχύει μόνο για τις αμοιβές της ρύθμισης ή και για τις αμοιβές της αποτύπωσης των αρχιτεκτονικών . Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω για τα προ του 1955 απαιτείται δελτίο τρωτότητας και αν ναι σαν αμοιβές τι βάζουμε στο σύστημα του ΤΕΕ?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ .Στην ερώτηση για τα προ του 1955 αν απαιτείται δελτίο τρωτότητας και αν ναι σαν αμοιβές τι βάζουμε στο σύστημα του ΤΕΕ υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οσον αφορά το την αμεσως προηγούμενη ερώτηση εφόσον τα πρό του 55 θεωρούνται νομίμως υφιστάμενα και είναι  ΔΕΔΟΤΑυθαιρέτου τότε θεωρώ πως 

δεν συντάσσεται για αυτα ΔΕΔΟΤΑ. Τωρα αν εχεις δήλωση για μεταγενέστερες αυθαιρεσίες οι οποίες δέν ειναι στατικά ανεξάρτητες και απαιτούν ΔΕΔΟΤΑ τότε

κάνεις για όλο.

Edited by laxanos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

στο πεδιο  ΄΄Αμοιβή μηχανικού/ Εισφορά ΤΕΕ΄΄ για την πληροτητα του φακελου τι ανεβαζετε?

Διαβασα τα προηγουμενα ποστς, καποιοι ανεβαζουν την απυ ή την καταθεση στην τραπεζα αλλα στο νομο δεν αναφερεται τιποτα τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε περίπτωση έκδοσης αδειας νομιμοποίησης μου είπαν από την πολεοδομία να καταθέσω αρχιτεκτονικά-στατικά-θερμομόνωση-παθητική-ύδρευση-αποχέτευση.

Στο σύστημα αμοιβών του τεε στις εργασίες θα τις βάλω σαν αποτύπωση;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.