Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ερώτηση - Για όσους πλήρωσαν αυξημένες εισφορές ΤΣΜΕΔΕ Α' εξαμήνου


youla

Recommended Posts

Ειμαστε απίστευτοι..........η είναι παμπλουτοι πολλοι, δεν εξηγειτε αλλιως

μορφωμένοι ανθρωποι δεν βλεπουν ότι ακομα και να πληρωσουν τωρα σε 1 χρονο δεν θα μπορουν;;;........

Edited by savas76
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Άργά ή γρήγορα δυστυχώς κάτι θα χρειαστείς απο το *&*(*)*()((κράτος και τράβα να βρείς άκρη. Παράνομος στη χώρα σου δεν αποτελεί λύση.

Link to comment
Share on other sites

Φράγκο δεν πρόκειται να δούνε ποτέ τους.. Ασφάλεια θα κάνω ιδιωτική....

 

κι οταν η ιδιωτικη ασφαλιστικη σου ζητησει βεβαιωση απο το τσμεδε τι θα γινει???

Edited by MoonLooP
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Υπάρχει νεώτερο για όσους πληρώσαμε αυξημένο το ά εξαμηνο 2013, όπως και εγώ? Εχω κάνει αίτηση επιστροφής και περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Μετά την έκδοση της οριστικής απόφασης συνταξιοδότησης τα καταβληθέντα αυτά ποσά θα συμψηφιστούν με τις διαφορές που τυχόν προκύπτουν βάσει του τελικού ποσού σύνταξης. :grin:  :grin:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρολογεις? Έγινε σε εσένα? Και με την ευκαιρία, ξέρει κανείς πόση συνολικα είναι η σύνταξη (πλήρης 35ετια+ επικουρικό) για καποιον που βγαίνει σήμερα? Και το εφ άπαξ? Σε λίγους μηνες την παίρνω και δεν ξέρω τι να περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

kibari

Αφού είσαι παλιός ασφαλισμένος, θα σου πρότεινα να πας στο ΤΣΜΕΔΕ να δεις το συνολικό ποσό που σου έχει χρεωθεί από τα αναδρομικά.

Σ' αυτούς τους λίγους μήνες μέχρι τη σύνταξη σου χρεώνουν και τόκους.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρολογεις? Έγινε σε εσένα? Και με την ευκαιρία, ξέρει κανείς πόση συνολικα είναι η σύνταξη (πλήρης 35ετια+ επικουρικό) για καποιον που βγαίνει σήμερα? Και το εφ άπαξ? Σε λίγους μηνες την παίρνω και δεν ξέρω τι να περιμένω...

 

Με τα  :grin:  :grin: στο τέλος ασφαλώς αστειευόμουν ... αλλά ποτέ δεν ξέρεις .... 

Link to comment
Share on other sites

kibari

Αφού είσαι παλιός ασφαλισμένος, θα σου πρότεινα να πας στο ΤΣΜΕΔΕ να δεις το συνολικό ποσό που σου έχει χρεωθεί από τα αναδρομικά.

Σ' αυτούς τους λίγους μήνες μέχρι τη σύνταξη σου χρεώνουν και τόκους.

 

και αν έχει και όρεξη ο Kibari ας ενημερώσει ... έτσι να ξέρουμε τι μας περιμένει !!!

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.