Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

δομικων εργων ΕΠΑΛ η ΙΕΚ ?


podilatis fenomeno

Recommended Posts

Γεια σας και πάλι....γράφτηκα δομικών έργων σε επαλ

 

Ακόμα δεν έχουμε ξεκινήσει τα μαθήματα αλλα μιλάμε για την ειδικότητα μέχρι στιγμής "μαρεσει πολύ και κατάλαβα τι λάθος θα έκανα αν πήγαινα σε ιεκ...

 

Για όσους ρωτούσαν έχω τελειώσει επαλ ηλεκτρολογίας χωρίς να θέλω να μπω σε τει ηλεκτρολογίας...παρόλο που έδωσα πανελλήνιες αλλα καθαρά με διάβασμα ώστε να πάρο πτυχίο του επαλ και όχι για κάτι παραπάνω

 

 

Πάντα είχα την επιθυμία να γίνω φοιτητής αλλα δεν ήταν η ηλεκτρολογία άντο που μου έδινε το εναβσμα για να διαβάζω παραπάνω για το τει

 

 

Στόχος πολιτικός μηχανικός στο τει αθηνας

Για ότι νεότερο θα σας ενημερώνω :D

Link to comment
Share on other sites

Καλή συνέχεια....Και διάβασμα όχι μόνο βόλτες... :smile:  Του χρόνου σε θέλω φοιτητή.
Edited by ikaros13
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Ειμαι ο συντακτης του τοπικ...

 

Γραφτηκα στο επαλ εκανα δυο χρονια και πηρα το πτυχιο σχεδιαστη δομικων εργων και εδωσα σοβαρα πανελλήνιες με μπολικο διάβασμα και σχεδια που δεν χωρουσαν πλεον στην σχεδιοθηκη...πενάκια,οικοδομικη,μαθηματικα και πολλες εκθεσεις που εκει ειχα μεγαλο θεμα αν προσεξετε και τα ορθογραφικα που εκανα τοτε...Τελειωσα το επαλ που λετε με 19,7 και στις πανελλήνιες εγραψα 1.764 μορια (στα 2.000) περασα Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε το 2015. (πρωτη επιλογη).Μαρεσει η σχολη και ας εχει τα τεραστια θεματα και κενα.Χρωσταω μερικα μαθηματα και προσπαθω θα παω Erasmus στην χρονια που ερχεται

 

Ηθελα απλα να ποσταρω μιας και το σκεφτομουν ορισμένες φορες ότι το ειχα γραψει εδώ...Ποτε δεν μετανιωσα που δεν πηγα ΙΕΚ...το αντιθετο!θεωρω πως τουλάχιστον εμενα θα με ειχε κρατησει πισω και δεν θα μου ταιριαζε.

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

......Τελειωσα το επαλ που λετε με 19,7 και στις πανελλήνιες εγραψα 1.764 μορια (στα 2.000) περασα Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε το 2015. (πρωτη επιλογη)....

 

Πρώτα απ όλα συγχαρητήρια που πετυχαίνεις τις βασικές επιλογές σου και πάντα έτσι να είναι…

Ήδη αρχίζεις σιγά σιγά να είσαι με το ένα πόδι και να γίνεσαι δικός μας (μηχανικάρα που λένε :mrgreen: ) ...

ζόρικα τα πράγματα αλλα δεν θα μασήσεις και θα πετυχεις εφόσον συνεχίζεις με όρεξη αυτό που κάνεις ….

 

Σε περιμένουμε σιγά σιγά ειδικά όταν τελειώσεις να αρχίσεις κι εσύ να βοηθάς συνάδελφους και στα τεχνικά θέματα ….

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε μ που είσαι στην Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε  . Και εγώ εκεί τελείωσα, σε μας οι εγκαταστάσεις ήταν τρομερές  και οι καθηγητές οι περισσότεροι νεοι με χαρτιά και κυρίως γνωσεις.

Καλό που πλέον τελειώνετε σαν πολιτικοι μηχανικοί , έγινε αυτή η πολυπόθητη ένωση τώρα που είναι 5τια (Ελπίζω και σε μια περαιτέρω αναβάθμιση σαν ΠΕ ,στην ειδικότητα γιατι σαν εκπαιδευτικός ΠΕ βγαίνεις).

Καλά τελειώματα και μήν σκάς πολλοί χρωστάγαμε μαθήματα αλλα αν συγκεντρωθείς λίγο τακτικά φεύγουν..

Edited by Mitsos Ribopaido
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Είμαι ο συντάκτης.

Έχοντας τελειώσει την σχολή με αρκετά ικανοποιητικό βαθμό.....

Φτάνουμε στο 2022 όπου δουλεύω σε τεχνικό γραφείο ως πολιτικός μηχανικός (Τ.Ε.) εδώ και κάποιους μήνες, παράλληλα έχω δικά μου μικρά project. Είναι αυτό που μου αρέσει να κάνω και δεν θα το άλλαζα με καμία άλλη ειδικότητα.

Τα νέα σχέδια; Ένα μεταπτυχιακό και ίσως σε ένα βάθος 5 ετών με δικό μου γραφείο. Ποιος ξέρει ομως..; Από τις αρχικές σκέψεις του να γραφτώ σε ΕΠΑΛ ή σε ΙΕΚ πλέον έχω φτάσει σε ένα επίπεδο που νιώθω καλά με τον εαυτό μου και με την επαγγελματική μου σταδιοδρομία.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.