Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μετατροπή βαθμολογίας διπλώματος ΕΜΠ και study credits


olyvas

Recommended Posts

Δεν μπορείς να κανείς μόνος σου αυτή την αντιστοίχηση. Κάποια μαθήματα έχουν πχ 20 credits κάποια 10 κτλ. Στη γραμματεία της σχολής θα σε εξυπηρετήσουν. Δεν ξέρω αν ο οδηγός σπουδών αναφέρει κατι, χλωμό κάτι κοβω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 41
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ποιο πανεπιστήμιο τελείωσες?

 

Τσέκαρε τον οδηγό σπουδών νομίζω λέει βαρύτητα, αν είχες πάρει.

 

Ακόμα και στο site τη σχολή σου ίσως έχει κάτι.

ΕΜΠ τελειωσα,,,, Τα αλλα τα ξερεις φανταζομαι αν εισαι απο ΕΜΠ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κανείς μόνος σου αυτή την αντιστοίχηση. Κάποια μαθήματα έχουν πχ 20 credits κάποια 10 κτλ. Στη γραμματεία της σχολής θα σε εξυπηρετήσουν. Δεν ξέρω αν ο οδηγός σπουδών αναφέρει κατι, χλωμό κάτι κοβω..

Ο οδηγος σπουδων αναφερεται σε ωρες διδασκαλιας... Αν αυτο λεει κατι... Βεβαια εγω πηρα πτυχιο παλιοτερα ενω ο οδηγος σπουδων αναφερεται στο 2012-2014

 

 Η γραμματεια θα ειναι κλειστη για αρκετο καιρο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα μπορουσες να κανεις την αντιστοιχηση μονος σου με βαση τους οδηγους σπουδων απο αλλα ελληνικα τμηματα. Τσεκαρε το τμημα της Πατρας για αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται όμως σαν μονόδρομος.. Αν τους πιέσεις να δείξουν κατανόηση λογω της καταστασης της σχολής; Προς Ισπανία μεριά μιλάω. Πες τους ότι θα σταλούν συστημένα από τη σχολή σου

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται όμως σαν μονόδρομος.. Αν τους πιέσεις να δείξουν κατανόηση λογω της καταστασης της σχολής; Προς Ισπανία μεριά μιλάω. Πες τους ότι θα σταλούν συστημένα από τη σχολή σου

Γιατι πιστευεις οτι η γραμματεια της ΕΜΠ θα κανει την αντιστοιχιση αυτη και θα μπει σε αυτη τη διαδικασια? :shock: :shock:

 Εδω ουτε στα Αγγλικα δεν σου δινει καποιο χαρτι....

Link to comment
Share on other sites

Και σε παραπεμπει στο μεταφραστικο.... Αλλο γελιο εκει !!!!!

 

30 ευρω η σελιδα και παντα καποιο λαθος στην μεταφραση ακομα και σε ημερομηνιες....

Link to comment
Share on other sites

Μου εστειλαν κι αυτο το αρχειο απο Ισπανια... Αν δεν ξερω ομως τις πιστωτικες μοναδες για καθε μαθημα μου καθως και της διπλωματικης. δεν μπορω να κανω τιποτα...

Calculation-of-weighted-average-grade1-2.pdf

Edited by olyvas
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ίσως έχω στο μυαλό την εξυπηρέτηση της δικής μου σχολής που φοίτησα στην Αγγλία. Ολα συστημένα στον ΔΟΑΤΑΠ, αναλυτικά credits για κάθε μάθημα, οδηγό σπουδών, σε χρόνο dt. Στην τελική θεωρώ ότι είναι υπηρεσιακό το θέμα και υποχρέωσή τους.

Link to comment
Share on other sites

Για ρώτησε και για τους Πολιτικούς το εξής: Στη ΣΗΜΜΥ στο ΕΜΠ μας δίνουν βεβαίωση ότι οι σπουδές μας αντιστοιχούν σε μεταπτυχιακές σπουδές το οποίο έχει μετρήσει σε συμφοιτητές ανά τον κόσμο (ΗΠΑ, Αγγλία, Γερμανία) να ξεκινήσουν διδακτορικό χωρίς να περάσουν από απαίτηση μεταπτυχιακού.

Edited by SbioTech
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.