Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Plotter Canon image Prograf IPF σειρά 600 (A1/24")


giannist

Recommended Posts

Εγω έχω τον ipf 710 το μηχάνημα τα σπάει,όσο για την τιμή του δέν έπεσε απλά αν δεν πάρης το stand είναι 500 ευρό φτηνότερος κάτι που εγώ τουλάχιστον δέν συστήνω.Το μηχάνημα το χρειάζεται γιατί κουνάει λιγάκι.Η εκτύπωση του είναι απίθανη και πολύ γρήγορη.

Link to comment
Share on other sites

Με το αρχικό που είχε μέσα στα 65 ml που έφαγαν το μισό τα σωληνάκια τύπωσα γύρω στα 80 με 85 σχέδια τοπογραφίας ίσως και παραπάνω .Χρησιμοποιω ψιλά πενάκια για μένα είναι καλύτερα η απόδοση του σχεδίου .Τα πιο πολλά ήταν Α0,αποσπάσματα είχαν όλα και η εκτύπωση τους απίθανη και πολύ καθαρή.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Και εγω μολις πηρα τον 605...

Αρχικα ειχα καταληξει στον 610 αλλα μετα σκεφτηκα οτι 500 € για μια εξτρα κασετα τροφοδοσιας χαρτιου (σε κολλες πχ Α1) ειναι υπερβολη αφου εκτυπωνω στανταρ σε ρολο...

 

ο 605 στοιχησε 1999,20 € (ουτε καν 2000€) με φπα και σταντ...

Link to comment
Share on other sites

Να μας πείς εντυπώσεις μετα απο τις πρώτες εκτυπώσεις σου.

Το σταντ έκανε γύρω στα 250 ευρώ σωστα!

ρωτάω γιατι σε κανενα e-shop δε μπορουσα να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω ότι η κασέτα του 610 είναι πολύ μεγάλη ευκολία. Πάρα πολλά σχέδια χωράνε σε μια κόλα Α2, που θα είναι στην κασέτα και τα υπόλοιπα με το Α1 ρολό, χωρίς να χρειάζεσαι αλλαγές διαστάσεων ρολού τόσο συχνά.

 

Πάντως φαίνεται πολύ καλή επιλογή. Περιμένουμε νέα από αυτούς που το έχουν αγοράσει...

Link to comment
Share on other sites

Το σταντ για το 605 δεν ξερω ακριβως ποσο κανει αλλα 250€ φαινεται λογικο (δεν ξερω αν υπαρχει τρεχουσα προσφορα χωρις το σταντ)...

 

η κασσετα οντως μπορει να ειναι βολικη για καποιους αν και το 605 μπορει να τροφοδοτηθει με κολλες (Α1-Α2, κτλ) μια μια ειτε απο μπροστα ειτε απο πισω...

 

σχετικα με τις εκτυπωσεις τα βλεπω μια χαρα μεχρι στιγμης αν και δεν εχω εκτυπωσει κατι περιπλοκο ή βαρυ (με πολλα και διαφοερετικα hatch ή πολλα χρωματα)...

 

οι εκτυπωσεις σεταρονται ευκολα μιας και μπορουν να εισαχθουν χειροκινητα πολλα custom sized papers στο Acad αλλα αυτο που με εχει προβληματισει ειναι οτι δεν μπορω να βρω, με το λιγο ψαξιμο που εκανα, επιλογη στο Acad οπου να κοβει το χαρτι απο μονο του μετα την τελευταια γραμμη του σχεδιου (οπως ειχα σε εναν παλιο hp - επιλογη cut paper at plot end ή κατι αντιστοιχο)...

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο αν κοιτάξεις η τιμή του ειναι 1725 χωρίς το σταντ. Γιαυτό σε ρώτησα.

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο αν κοιτάξεις η τιμή του ειναι 1725 χωρίς το σταντ. Γιαυτό σε ρώτησα.

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες

 

οποτε η τιμη του σταντ ειναι ιση με 2000-1725 = 275...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.