Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Plotter Canon image Prograf IPF σειρά 600 (A1/24")


giannist

Recommended Posts

Εχω τον IPF710 Α0 ειμαι ευχαριστημένος. Κατανάλωση μελανιών ικανοποιητική..Απλα η τιμή του επεσε 1500ε μεσα σε 5 μηνες γιατι η εταιρία βγάζει καινουριο μοντέλο ή κατι άλλο???

Link to comment
Share on other sites

εγώ μόλις αγόρασα τον IPF610 A1 και δεν έχω κανένα παράπονο αλλά να τονίσω ότι 3 βδομάδες μετά ρίξανε την τιμή 900 ευρώ με αποτέλεσμα να χτυπάω το κεφάλι μου (ρε σεις της ..., γιατί να μην ενημερώσετε ότι θα συμβεί κάτι τέτοιο, συνάδελφος είμαι και γώ, νιούφης)..τέλοςπάντων, νομίζω πάντως η προσφορά αυτή ισχύει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

2600 τελική, αλλά λόγω ειδικών συγκυριών (...) υπάρχει πλέον η έκπτωση που αναφέρω, 3 βδομάδες μετά την αγορά του εν λόγω plotter

Link to comment
Share on other sites

Plotter Canon iPF 610

>

Τρεις είσοδοι χαρτιού με αυτόματη επιλογή:
Ρολό Α1, κασέτα τροφοδοσίας φύλλων Α2, Α3, Α4 και δίσκος τροφοδοσίας φύλλων.

Ταχύτητα εκτύπωσης σε A1 color CAD: 33 δευτερόλεπτα, ή > 90 σχέδια την ώρα

Άριστη εκτύπωση αφίσας / φωτογραφίας / φωτορεαλισμού


Ψ     Τεχνολογία 6 μελανιών : 3 μαύρα (pigment, dye) - 3 έγχρωμα=dye.

Ψ     Τροφοδοσία χαρτιού με 4 τρόπους. Η αυτόματη εναλλαγή μεταξύ ρολού Α1 και κασέτας Α2,
        Α3, Α4, προσφέρει μείωση του χρόνου αλλαγής χαρτιού.

Ψ     Υψηλή ταχύτητα τροφοδοσίας χαρτιού από κασέτα, επιτρέπει να χρησιμοποιείται
        σαν ισχυρός έγχρωμος εκτυπωτής γραφείου.

Ψ     Μεγάλη οθόνη LCD με γραφικά, προσφέρει φιλικότητα στον χρήστη.

Ψ     Πλούσιο και εύχρηστο συνοδευτικό software για δημιουργία Poster στο στάνταρ πακέτο.
        Συμβατότητα με HPGL/2, HP RTL και HDI Driver.

Ψ     Ευέλικτη διαχείριση υλικών εκτύπωσης. Απλό χαρτί, CAD, ανακυκλωμένο, glossy, δοκιμίου,
        συνθετικό κλπ.

Ψ     Συμπαγής και ήσυχος. Η λειτουργία του φανερώνεται από την κίνηση του χαρτιού
        και όχι από το θόρυβο.

Ψ     Δοχεία μελάνης μεγάλης χωρητικότητας, εξασφαλίζουν μειωμένο κόστος λειτουργίας.

Ψ     Υψηλή απόδοση, υψηλή αξιοπιστία και αντοχή.

 

Plotter Canon iPF 605

>Μέγεθος ρολού:  Α1

Ταχύτητα εκτύπωσης σε A1 color CAD: 33 δευτερόλεπτα, ή > 90 σχέδια την ώρα

Άριστη εκτύπωση αφίσας / φωτογραφίας / φωτορεαλισμού


Ψ     Τεχνολογία 6 μελανιών : 3 μαύρα (pigment, dye) - 3 έγχρωμα=dye.

Ψ     Μεγάλη οθόνη LCD με γραφικά, προσφέρει φιλικότητα στον χρήστη.

Ψ     Πλούσιο και εύχρηστο συνοδευτικό software για δημιουργία Poster στο στάνταρ πακέτο.
        Συμβατότητα με HPGL/2, HP RTL και HDI Driver.

Ψ     Ευέλικτη διαχείριση υλικών εκτύπωσης. Απλό χαρτί, CAD, ανακυκλωμένο, glossy, δοκιμίου,
        συνθετικό κλπ.

Ψ     Συμπαγής και ήσυχος. Η λειτουργία του φανερώνεται από την κίνηση του χαρτιού
        και όχι από το θόρυβο.

Ψ     Δοχεία μελάνης μεγάλης χωρητικότητας, εξασφαλίζουν μειωμένο κόστος λειτουργίας.

Ψ     Υψηλή απόδοση, υψηλή αξιοπιστία και αντοχή.

 

 

ikarnaris απο που το πηρες αν επιτρεπεται;

Η αντιπροσωπεια της canon για πλοτερ ειναι μια εταιρια που εμπορευεται και αρχιτεκτονικα προγραμματα;

 

Mε μια προχειρη αναζητηση στο νετ (σκρουτζ) βλεπω το 605 στα 1725ευρω και το 610 στα 2140ευρω

 

Η μονη διαφορα αναμεσα σε 605 και 610 ειναι οι περισσοτερες δυνατοτητες του 610 οσον αφορα την τροφοδοσια χαρτιου, δηλ η κασετα.

Link to comment
Share on other sites

iPF 605 & iPF 610(A1) -> από 1.450€ +ΦΠΑ19% = 1.725€

iPF 710(A0) -> από 2.720€ +ΦΠΑ19% = 3.237€

προσφορές μέχρι 22 Δεκεμβρίου 2008.

http://www.art-cad.gr/prosfora.htm

 

Ίδια τιμή και το Πλαίσιο για τον iPF 710 (Α0) ( http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1189166 ) 3.235€ με το ΦΠΑ

3.570€ με το ΦΠΑ όταν συμπεριλαμβάνεται το stand ( http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1189387 )

για τον iPF 605 1.725,50€ με το ΦΠΑ χωρίς stand (τεύχος 2510 του Ε.Δ. του ΤΕΕ).

 

Ίδια τιμή και η PCM LTD για τον iPF 710 (Α0+stand) ( http://www.pcm.gr/greek/ProductDet.asp?PID=2080&CatID=671&CatPosition=0 ) 3.570€ με το ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.