Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Plotter Canon image Prograf IPF σειρά 600 (A1/24")


giannist

Recommended Posts

Εγω απο Πλαισιο.... Επειδη δεν ηταν στοκ εκανε περιπου 10 μερες να ερθει...αλλα μολις ηρθε με πηραν τηλ (δεν ειχα δωσει προκαταβολη) και σε δυο μερες ειχε ερθει στο γραφειο (Χανια) με μεταφορικη......Αξιζει τα λεφτα του (που ειναι κ πολυ λιγα...)..Απλα τωρα στο Πλαισιο δεν το βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου δεν είναι ο 605 αλλά ο 610 και τον πήρα 1.965 + Φ.Π.Α.=2.400 (περιλαμβάνεται και το σταντ) χοντρά χοντρά.

Μετά από 2 ημέρες τον είχα στο γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου δεν είναι ο 605 αλλά ο 610 και τον πήρα 1.965 + Φ.Π.Α.=2.400 (περιλαμβάνεται και το σταντ) χοντρά χοντρά.

Μετά από 2 ημέρες τον είχα στο γραφείο.

Οκ. Απο πού τον πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Όχι από Plaisio, Multirama κ.τ.λ. αλλά από ένα μη επώνυμο κατάστημα με υπολογιστές, λόγω συγγένειας. Μου το έφερε όμως ακριβώς στην ίδια τιμή που ίσχυε τότε και στα μεγάλα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Γειά σας συνάδελφοι. Ενδιαφέρομαι για αγορά plotter θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με κάποιους προβληματισμούς μου:

 

-O 605 παίρνει με κάποιο τρόπο, απλό χαρτί Α3 (κάπου πήρε το μάτι μου στο φόρουμ μία απάντηση, ότι το κάνει ίσως να μη θυμάμαι καλά το μοντέλο.Ο Τerry αναφέρει εδώ όχι) ή μόνο ρολό;

-Φοβάμαι το γεγονός ότι δεν ειναι hp και διστάζω να καταλήξω;

-Η κεφαλή πόσο κοστίζει και κάθε πότε χρειάζεται αντικατάσταση;

-Επιπλέον διάβασα για 3 μαυρα μελάνια και 3 έγχρωμα. Απαιτείται να υπάρχουν όλα αυτά τα μελάνια για να εκτυπώσει;

-Αν δεν κάνει κάποιος συχνή χρήση τι επιπτώσεις έχει στο μηχάνημα;

-Σε περίπτωση που παρουσιάσει βλάβη το service από ποιόν γίνεται;

-Σε 35cm πλάτους ερμάριο υπάρχει περίπτωση να τοποθετηθεί;

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον 605 κάνα χρόνο και δεν μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στα ερωτήματα σου τώρα θα σου απαντήσω αυτά που ξέρω

-παίρνει απλό χαρτί αλλά πρέπει να το βάζεις εσύ ένα ένα

-πρέπει να είναι και τα 6 μελάνια για να εκτυπώσει

-σε 35 cm δεν χωράει και γνώμη μου πρέπει να πάρεις και τη βάση του μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.