Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τώρα και δωρεάν μελέτες στο ΤΕΕ


georgegaleos

Recommended Posts

Τώρα μπορείτε να δώσετε και δωρεάν μελέτες στο ΤΕΕ. Ήδη στην σελίδα του ΤΕΕ έχουν αναρτηθεί δυο (2) μελέτες.

 

Δείτε την σχετική σελίδα από το site του ΤΕΕ εδώ:

 

http://portal.tee.gr...EL_SEPT_13/Tab3

 

Click here to view the είδηση

Link to comment
Share on other sites

όπως είχε πει κι ο ΓΑΠ, εκείνες τις καλές ημέρες....

"συνάντησα 2 γεροντάκια και μου πρότειναν να δώσουν και την σύνταξή τους για να βοηθήσουν το κράτος"

 

βρέθηκαν κι άλλοι μιμητές τους !!!!!! :wacko:

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Πάντως υπάρχει site. Βεβαια το λογοτυπο που έχω φτιάξει είναι μούφα.

Link to comment
Share on other sites

κοίταξα την μια περίπτωση και είδα ότι πρόκειται για μεγάλο γραφείο με διευθύνσεις σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη Επομένως μάλλον αυτό που γράφει ο Γιάννης είναι πιθανό .

 

Εγώ να πω την αλήθεια έχω κάνει εργασίες δωρεάν για να βοηθήσω το δήμο μου που κατοικώ να πάρει έργα που θα βοηθήσουν την ανάπτυξή του Τα χρήματα που έχω λάβει στα 21 χρόνια που εγκαταστάθηκα εδώ είναι περί τα 1000 Ε παρόλο που έχω κόψει και αποδείξεις που δεν έχουν πληρωθεί αφού δεν τις έχω δώσει στο Δήμο Ακόμα και όταν μου είπαν να μου δώσουν χρήματα με άλλους τρόπους που δεν θα είχαν σχέση με τις εργασίες που έκανα   , δεν τα πήρα για ευνόητους λόγους Βέβαια θα μου πει κανείς βλάκας είσαι και δεν πληρώνεσαι Όχι δεν είμαι , γιατί με τα έργα αυτά προέκυψαν μετά από μερικά χρόνια πάρα πολλές  ιδιωτικές δουλειές μερικές από τις οποίες έκανα και εγώ , λόγω της ανάπτυξη που έφεραν τα έργα αυτά , που μπορεί να μην τα έκανε ο Δήμος , αφού τότε λόγο έλλειψης χρημάτων για μελέτες , θα έχαναν τις χρηματοδοτήσεις Φυσικά δεν το έχω κάνει αυτό για κανένα άλλο δήμο εκτός αυτόν που κατοικώ Και φυσικά δεν μετανιώνω για την στάση μου αυτήν γιατί σήμερα παρά την οικονομική κρίση τόσο εγώ όσο και άλλοι συντοπίτες μου μηχανικοί εργαζόμαστε και μπορούμε να επιβιώσουμε λόγο της ανάπτυξη που φέραμε , αφού αυτό που έκανα εγώ το έχουν κάνει και άλλοι ντόπιοι μηχανικοί 

 

¨Ομως αυτό δεν σημαίνει ότι όταν βλέπω τέτοιου είδους δωρεές σαν και αυτές που περιγράφονται στο θρεντ   δεν μπορώ να μην υποψιαστώ ότι υπάρχει κάτι σαν και αυτό που γράφει ο Γιάννης και όχι σαν και αυτό που κάνουμε εμείς οι ντόπιοι μηχανικοί στους δήμους μας 

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και +1 για τον George γιατί το να στηρίζεις απευθείας τον τόπο σου ακόμα και εθελοντικά, στο τέλος γυρνάει κάτι πάντα πίσω, ακόμα και αν δεν είναι οικονομικό, κάνεις καλύτερο το μέρος που μένεις. Δεν μου έχει τύχει ακόμα τέτοια ευκαιρία να προσφέρω, γιατί στο μέρος μου έργο σημαίνει ακόμα να βάζει άσφαλτο και πλακόστρωτα ο κάθε εργολάβος της δεκάρας, αλλά αν μου δωθεί η δυνατότητα και εγώ θα προσπαθήσω να προσφέρω στο σύνολο.

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλους δήμους γίνονται εθελοντικές μελέτες απο εξωτερικούς μηχανικούς και σε άλλους οι μηχανικοί του δήμου ζητούν χρήματα για να κάνουν δουλειές του δήμου...στο απογευματινό τους γραφείο.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.