Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εγγραφή στο Μητρώο Μονίμων Επιθεωρητών


gapidianak

Recommended Posts

Νέα ανακοίνωση στο buildingcert:

2/12/2013: Προσοχή: Όπως είχε ανακοινωθεί απο τις 22/10, τα δικαιώματα καταχώρησης και ανάκλησης Ενεργειακών Επιθεωρήσεων απο Προσωρινούς Ενεργειακούς Επιθεωρητές, ανακλήθηκαν. Τα παραπάνω δικαιώματα έχουν πια μόνον οι Μόνιμοι Επιθεωρητές. Οι Προσωρινοί Επιθεωρητές, μπορούν να βλέπουν και να εκτυπώνουν τις επιθεωρήσεις τους αλλα δεν μπορούν να:

  1. προχωρήσουν όσες είναι σε εκκρεμότητα,
  2. δημιουργήσουν νέες επιθεωρήσεις και
  3. υποβάλλουν αιτήματα ανάκλησης.

 

Link to comment
Share on other sites

το παράβολο ισχύει για 12 μηνες αν δεν κάνω λάθος...???

 

Απ όσο γνωρίζω συνάδελφε, ναι.

κάθε χρόνο πρέπει να πληρώνεις για να "διατηρείς" την ιδιότητα... τι να πεις; ;)

Γνωρίζει κανείς για το πρόγραμμα των "επιδοτήσεων για τα σεμινάρια" ;;

Edited by silvserf
Link to comment
Share on other sites

Γράψε αν μπορείς ημερομηνία κατάθεσης να έχουμε μία εικόνα.

 

 

Εμένα μόλις μου ήρθε ειδοποίηση ότι έγινα και επιθεωρητής κλιματισμού!

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμόμουν για αυτο δεν έγραψα. Δεν Την έκανα μαζί με την αίτηση για επιθεωρητής κτιρίου γιατί δεν είχα πάρει τις βεβαιώσεις παρακολούθησης. Με έναν πρόχειρο υπολογισμό πρέπει να έχω περίπου ενάμιση μήνα χοντρικά που ανέβασα τα δικαιολογητικά και για λέβητες και για κλιματισμό. Αλλά μου ήρθε μέιλ μόνο για κλιματισμό

Link to comment
Share on other sites

Καλά πετάς τα λεφτά σου σε λέβητες και κλιματισμούς??   Μέχρι να βγουν θα έχουμε πάρει σύνταξη..... :mrgreen:

 

Εντομεταξύ ακόμη......Μόνο τα λεφτά ξέρουν να παίρνουν....4/11

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις ότι δεν έχει νόημα;;  τελειώνω με τα κτίρια και "κλείνω" προς αυτή την άποψη...

 

 

Για να διατηρήσεις και τις τρεις ιδιότητες θέλεις 300 ευρώ το χρόνο. 

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πιστεύεις εν μέσω 2014 θα επιβάλλουν ΠΕΑ λεβήτων σε ιδιοκτήτες? Και με ποιο καθεστώς? Πουλάει ο πρώτος πληρώνουν όλοι οι υπόλοιποι το ΠΕΑ του πρώτου? Θα πέσει γέλιο τρελλό εκεί....Για κλιματισμό δεν συζητάω...Τριτογενή μόνο τρέχα γύρευε....και πότε... Και αν αρχίσουν και εκεί τα 50άρικα? ή τα δώρα με ΠΕΑ....

Ασε κτήρια για το και καλά και πολύ είναι....Οχι θα κρατάμε 3 ιδιότητες + μία του ΤΕΕ 4,  μόνο συνδρομές το χρόνο.....βγάλε τα σεμινάρια....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.