Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

Δεν κάνω κάτι καλά ή το ίδιο βγάζει και σε σας?Δεν πήρα κάποιο αριθμό ου΄τε μπορώ να εκτυπώσω την αίτηση

σε βγαζει σε μια καρτελα περι ΚΑΤΑΧΩΡΙΣΗΣ ΑΛΛΑΓΩΝ?

Edited by slygnos
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον δεν έχει πάρει καμία επιδότηση, η De Minimis έχει παντού κενά; Υπάρχει κάποιο υπόδειγμα αν πρέπει να γράψουμε κάτι άλλο πέραν αυτών που αναφέρονται στο Παράρτημα Β;

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, έστειλα τις ερωτήσεις μου, τους παίρνω και τηλ. και κανείς δεν απαντά... Και βιάζομαι γιατί έχω καταθέσει και για μόνιμος...

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανένας;

 

  1. Η δήλωσή μου για τα εισοδήματα του 2012 έχει υποβληθεί αλλά δεν έχει εκκαθαριστεί ακόμη (και θα αργήσει γιατί περιμένω επιστροφή...). Επίσης τα εισοδήματά μου το 2011 στην αντίστοιχη εκκαθαριστική δήλωση δεν έχουν καμία σχέση με αυτά του 2012 (τότε εργαζόμουν...). Και η ερώτηση είναι: Μπορώ να στείλω τώρα την Δήλωση με τα εισοδήματα του 2012 και μόλις έχω την εκκαθαριστική (η οποία και θα επιβεβαιώνει τα εισοδήματα της δήλωσης) να την στείλω και αυτή;
  2. Είμαι παντρεμένη και κάνουμε κοινή δήλωση με τον σύζυγο. Είναι υποχρεωτικό να δηλώσω το οικογενειακό εισόδημα ή μπορώ να δηλώσω το ατομικό μου;
  3. Δεν έχω λάβει καμία ενίσχυση στο παρελθόν. Πρέπει να υποβάλλω την δήλωση (De Minimis) με μηδενικά στοιχεία ή δεν χρειάζεται και απλά πρέπει στην Υπεύθυνη Δήλωση να αναγράψω ότι «Δεν έχω λάβει καμία ενίσχυση στο παρελθόν»;

Πάσα βοήθεια δεκτή!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου το λέει.Τι κάνω?Απλά περιμένω?

δεν ξερω να σου πω!!προσπαθω να επικοινωνησω αν τα καταφερω φυσικα θα ενημερωσω.

εισαι στους προσωρινους?

αιτηση για το μητρωο μονιμων?

Edited by slygnos
Link to comment
Share on other sites

Eγώ αυτό που είπα είναι ότι το πρόγραμμα ΝΕΕ το οποίο είναι χρηματοδότηση 3 ετών είναι De Minimis κατηγορία. Αρα όποιος εισέπραξε χρήματα τα τελευταία 2 έτη από το συγκεκριμένο να τα βάλει στον πρώτο και όχι τον δεύτερο.

 

Μα σου λέει ο άλλος συνάδελφος ότι πληρώθηκε το 2010....! Δεν το είδες ? Και του λες να το βάλει στον πρώτο πινακα. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.