Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

Αν δεν έχεις λάβει ενίσχυση δεν στέλνεις καθόλου την 2η υπεύθυνη δήλωση παρά μόνο την πρώτη. Η κατάθεση θα είναι ηλεκτρονική οπότε αν τα έχεις έτοιμα κάποιος απλά θα τα ανεβάσει για σένα...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την Παρασκευή την αίτηση για συμμετοχή στο Πρόγραμμα Ενίσχυσης. Μέσα από το menu του buildingcert "Αίτηση για Συμμετοχή στο Πρόγραμμα Ενίσχυσης" βλέπω ότι έχω πάρει Α/Α με τη σωστή ημερομηνία αλλά ακόμα δίνει τη δυνατότητα Αλλαγής Στοιχείων της Αίτησης. Η αίτηση θεωρείται καταχορυμένη? Τελικά πως πρέπει να εμφανιστεί?

Ρωτάω γιατί πρέπει να κάνω και την αίτηση για Μόνιμος Επιθεωρητής και το καθυστερώ μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία της αίτησης για Ενίσχυση.

 

Μια χαρά καταχωρημένη θεωρείται.

Μπορείς κανονικά να κάνεις αίτηση για το μητρώο των μόνιμων!

 

Αίτηση για ενίσχυση δεν μπορούν να κάνουν όσοι έχουν γίνει ήδη μόνιμοι (έχει εγκριθεί δλδ η αίτησή τους, όχι να είναι απλώς "προς εξέταση").

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ενημέρωση για το πότε θα ανοίξει το σύστημα για την ηλεκτρονική υποβολή των δικαιολογητικών στο πρόγραμμα ενίσχυσης???

Link to comment
Share on other sites

Αρα αυτο για τις 15 μερεςπαιζεται κατα ποσο θα τηρηθει.Εφοσον δεν ανοιξε το συστημα, απλα περιμενουμε.Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις λάβει ενίσχυση δεν στέλνεις καθόλου την 2η υπεύθυνη δήλωση παρά μόνο την πρώτη. Η κατάθεση θα είναι ηλεκτρονική οπότε αν τα έχεις έτοιμα κάποιος απλά θα τα ανεβάσει για σένα...

 

Ωραία ας ελπίσουμε ότι δε θα βγει κάποιο καινούργιο πρότυπο εν τω μεταξύ...

 

Πρόσθεσα λοιπόν στην ΥΔ κάτω από την υπάρχουσα πρόταση "τα στοιχεία που συνοδεύουν την αίτησή µου είναι αληθή" και την πρόταση: "δεν έχω λάβει καμία ενίσχυση στο παρελθόν". Ή μήπως πρέπει να γράψω "Η επιχείρηση ………………, την οποία νοµίµως εκπροσωπώ, δεν έχει λάβει καμία ενίσχυση στο παρελθόν";

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα "παγώματος" της ιδιότητας του μονίμου επιθεωρητή, για όσο διάστημα είναι κάποιος με κλειστά βιβλία, ώστε να μην πληρώνει την ετήσια εισφορά;

Απ'οτι κατάλαβα πρέπει πρώτα να κάνει αίτηση για μόνιμος και μετά αίτηση για το πρόγραμμα ενίσχυσης.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία (τρομάρα μου δηλαδή), μόλις τώρα μου ήρθε το e-mail για απόκτηση της ιδιότητας του ενεργειακού επιθεωρητή.

Δηλαδή αποκλείομαι οριστικά από τη διεκδίκηση της ενίσχυσης; 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία (τρομάρα μου δηλαδή), μόλις τώρα μου ήρθε το e-mail για απόκτηση της ιδιότητας του ενεργειακού επιθεωρητή.

Δηλαδή αποκλείομαι οριστικά από τη διεκδίκηση της ενίσχυσης; 

 

Εχω την εντυπωση πως αν εχεις κανει αιτηση για ενισχυση πριν σου ερθει η ειδοποιηση οτι γινεσαι μονιμος εν.επ. εισαι κομπλε

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.